"Galaktyka Lema" - serwis narracyjny Polskiego Radia z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:04
Wystartował multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Oprócz najważniejszych informacji o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych autorów m.in. fantastyki naukowej oraz archiwalnych wypowiedzi pisarza, narracyjny serwis Galaktykalema.pl - dostępny również w angielskiej wersji językowej - zawiera premierową grę przeglądarkową osnutą na motywach jego "Bajek robotów".
galaktykalema.pl
galaktykalema.plFoto: PR/galaktykalema.pl/

Posłuchaj
02:56 "Galaktyka Lema" - nowy serwis narracyjny Polskiego Radia - relacja Doroty Piotrowskiej (W samo południe/Jedynka) "Galaktyka Lema" - nowy serwis narracyjny Polskiego Radia - relacja Doroty Piotrowskiej (W samo południe/Jedynka)

 

Udaj się w niezwykłą międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku - poznaj multimedialny i interaktywny serwis internetowy przygotowany przez Polskie Radio w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema. Poznaj Galaktykę Lema - zachęcają twórcy serwisu Galaktykalema.pl.

Stanisław Lem Forum 1200.jpg
Setna rocznica urodzin Stanisława Lema w Jedynce

To właśnie Polskie Radio jako pierwsze wysłało Lema w kosmos. A właściwie jego cząstkę w postaci głosu pisarza. Nagranie wyemitowane w 1961 roku przebiło w postaci fali radiowej atmosferę i od tego czasu mknie przez galaktykę z prędkością światła. Dlatego przewodnikiem po niezwykłej przygodzie, jaką jest poznawanie treści serwisu, jest głos samego Lema - utrwalony w unikatowych nagraniach, nieudostępnianych od czasu ich emisji antenowej.

Dzięki narracyjnemu serwisowi internetowemu Polskiego Radia użytkownik może m.in. poznać najważniejsze dzieła Stanisława Lema, zagłębić się w świat biografii pisarza i odkryć tajniki jego warsztatu. A nowoczesna szata graficzna i obiekty 3D sprawią, że podróż po wirtualnym układzie planetarnym może być niezapomnianym przeżyciem.

Integralną częścią witryny Galaktykalema.pl jest specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach "Bajek robotów" Stanisława Lema. Rozgrywka, która wymaga od gracza zręczności i wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, może być znakomitym doświadczeniem międzypokoleniowym i zachętą do sięgnięcia po twórczość pisarza.

Z myślą o zagranicznych wielbicielach twórczości Stanisława Lema serwis został przygotowany również w angielskiej wersji językowej pod adresem Lemgalaxy.com.

Zobacz więcej na temat: Stanisław Lem