Życzenia od słuchaczy Jedynki. Finał akcji "Piosenki dla żołnierzy"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 10:10
- Serdecznie pozdrawiam służby mundurowe i cywilne, które biorą udział w ochronie granic państwa polskiego. Bardzo dziękuję za waszą codzienną służbę - tak Pan Piotr, słuchacz Jedynki, wyraził swoje wsparcie dla polskich mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Ciepłych słów pod adresem żołnierzy w audycji "Piosenki na życzenie" było znacznie więcej. 
Żołnierze Wojska Polskiego przy granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy
Żołnierze Wojska Polskiego przy granicy polsko-białoruskiej w okolicach KuźnicyFoto: Adam Guz/KPRM

pap granica 1200 (2).jpg
Policja wspiera SG i WP na granicy. Poboży: nie wpłynie to na pogorszenie bezpieczeństwa w kraju

Hołd dla żołnierzy stacjonujących przy granicy

W niedzielę, 21 listopada, tuż po godz. 14.00 kilkadziesiąt wybranych życzeń dla służb mundurowych na polsko-białoruskiej granicy, w formie pisemnej i w postaci telefonów od słuchaczy radiowej Jedynki przedstawiono w specjalnej audycji "Piosenki na życzenie". Audycja była zwieńczeniem akcji "Piosenki dla żołnierzy". 

Dyrektor i redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy powiedział, że audycja specjalna miała na celu docenienie ciężkiej pracy służb mundurowych poprzez piosenkę oraz dobre słowo. 


Posłuchaj
43:05 piosenki dla zolnierzy.mp3 "Piosenki dla żołnierzy" - audycja specjalna dedykowana żołnierzom stacjonującym przy granicy polsko-białoruskiej (Piosenka na życzenie/Jedynka)

 

- Ta niedzielna audycja od wielu lat cieszy się powodzeniem, a w tę niedzielę w całości poświęcamy ją służbom mundurowym, które stacjonują na granicy polsko-białoruskiej. Doceniamy ich trud, ich misję, służbę pełnioną w trudnych czasach i w trudnych warunkach - podkreślił. 

Program prowadziła Iga Niewiadomska. Specjalne wydanie audycji poświęcone było także rodzinom żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy martwią się o swoich bliskich, czekając na ich bezpieczny powrót do domu.

Moc życzeń od słuchaczy 

Dla Pana Sylwestra ze Szczecina, który pełni służbę przy granicy polsko-białoruskiej, bliscy zadedykowali piosenkę "Na jednej z dzikich plaż" zespołu Rotary.

Wiele życzeń i pozdrowień spłynęło od wiernych słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia. - Serdecznie pozdrawiam służby mundurowe i cywilne, które biorą udział w ochronie granic państwa polskiego. Bardzo dziękuję za waszą codzienną służbę - powiedział na antenie Jedynki Pan Piotr. 

Z kolei Pani Honorata życzyła przede wszystkim wytrwałości i cierpliwości dla dzielnych żołnierzy. - Wszystkim służbom zaangażowanym w ochronę naszej granicy życzę zdrowia, ciepła, wytrwałości i cierpliwości dla rodzin i od rodzin - powiedziała. 

źródło: Jacek Zasacki/Youtube 

Najlepsze życzenia dotarły także od stałego słuchacza radiowej Jedynki - Pana Mariusza. - To trudna i ciężka służba. Życzę wszystkiego dobrego, aby nasi żołnierze byli pogodni duchem, świadomi swojej misji i wielkiej odpowiedzialności - dodał. 

***

Słuchacze przez cały tydzień mogli dzwonić pod specjalny, całodobowy numer telefonu i zadedykować żołnierzom piosenkę z życzeniami.

Życzenia słuchacze przesłali również poprzez Facebooka w trakcie audycji. Część z nich została odczytana na antenie.

***

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Unia Europejska i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Na granicy Polski i Białorusi znajduje się ponad 16 tysięcy żołnierzy.

- Zdecydowana większość żołnierzy, którzy w tej chwili wykonują zadania na granicy, to żołnierze wojsk operacyjnych. Jest ich blisko 15 tysięcy, a ponad tysiąc to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział w Polskim Radiu płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT.

Wojska operacyjne wykonują swoje zadania głównie na linii granicy. Z kolei im głębiej cofamy się w kraj, tym większe jest zaangażowanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT wykonują też działania na samej granicy.

DS/ans 

Czytaj także

"Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku". Wiceszef MSWiA podał szczegóły dot. zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 07:30
- Budowa zapory rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dziś po raz pierwszy spotyka się zespół koordynujący budowę zabezpieczenia granicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha o działaniach Mińska na granicy: będą polegały na hybrydowej aktywności

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 08:59
- Trwają dyskusje dotyczące artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Prezydent jest w stałym kontakcie z premierem, z naszymi sojusznikami, z NATO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia społeczny doradca Prezydenta RP Paweł Mucha. Jak zaznaczył "działania na granicy będą polegały na hybrydowej aktywności". 
rozwiń zwiń