Gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:03
Za nami uroczysta gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych 2021. Kapituła przyznała nagrody w kategorii "Muzyka", "Obraz", "Słowo" oraz "Idea". Polskie Radio w swojej kategorii uhonorowało Józefa Skrzeka. 
Gala wręczenia nagród Mediów Publicznych w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, 29 bm. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych. (kf)
Gala wręczenia nagród Mediów Publicznych w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, 29 bm. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych. (kf) Foto: PAP/Tomasz Gzell

ZOBACZ WIDEO:

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

Czytaj też:
Józef_Skrzek.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii: Muzyka

Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka - to laureaci Nagród Mediów Publicznych 2021. Nagrodę w kategorii Muzyka przyznało Polskie Radio. Pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał ją za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej, w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum z profanum

Statuetka w kategorii Słowo powędrowała do pisarki i reportażystki Joanny Siedleckiej "za wierności dewizie Józefa Mackiewicza, że tylko prawda jest ciekawa". Jest ona autorką zbiorów reportaży "Stypa", "Poprawiny", "Parszywa sytuacja" i "Jaworowe dzieci" oraz biografii polskich pisarzy: Witolda Gombrowicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jerzego Kosińskiego i Zbigniewa Herberta.

Nagrodą w dziedzinie Obrazu uhonorowano dziennikarkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, autorkę "Sprawy dla reportera" Elżbietę Jaworowicz za inspirowanie działań umożliwiających ludziom skuteczną walkę o swoje prawa i racje oraz za budowanie więzi z widzem. Z kolei w kategorii Idea nagrodę przyznano dziennikarzowi, publicyście, historykowi i autorowi książek dotyczących współczesnej historii Polski - Piotrowi Semce.

W dziedzinie Obrazu Nagrodę Mediów Publicznych przyznała Telewizja Polska, a w kategorii Słowo Polska Agencja Prasowa. Rozgłośnie regionalne po raz pierwszy wręczyły swoją nagrodę w dziedzinie Idei. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetkę oraz sto tysięcy złotych.

YouTube/Polskie Radio

Zobacz też:

Czytaj też:
Leszek Możdżer Forum 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2021. Możdżer: to Józef Skrzek jest jednym z moich idoli

Nagrody Specjalne

Zarząd Polskiego Radia wręczył również swoje Nagrody Specjalne. Otrzymały je: Elżbieta Berus-Tomaszewska - historyk, znawca historii II wojny światowej, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Uhonorowana przez Zarząd Polskiego Radia Nagrodą Specjalną za niestrudzoną pracę w dziedzinie popularyzacji wiedzy o historii polskich zrywów zbrojnych XX wieku na czele z Powstaniem Warszawskim oraz doprowadzenie do wpisania kolekcji 93 metalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku - z przemówieniami m.in. Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka – na Listę Krajową programu UNESCO „Pamięć świata”; Małgorzata Małaszko-Stasiewicz - muzykolog, autorka opraw muzycznych spektakli teatru Polskiego Radia, od 2011 roku dyrektor Programu 2 Polskiego Radia. Uhonorowana przez Zarząd Polskiego Radia Nagrodą Specjalną za wieloletnią, pełną pasji i sukcesów promocję ambitnej kultury na antenie radiowej Dwójki, w tym muzyki klasycznej, jazzowej i ludowej oraz literatury, a także za organizację lub współorganizację wielu prestiżowych wydarzeń muzycznych rangi światowej - z Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina na czele.

***

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

IAR/mg


Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii: Muzyka [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 20:30
Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii: Muzyka. Polskie Radio przyznało także Nagrody Specjalne, które trafiły do Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki oraz do Elżbiety Berus-Tomaszewskiej, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Sprawdź wszystkich tegorocznych laureatów Nagrody Mediów Publicznych! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka laureatami Nagród Mediów Publicznych 2021

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 13:09
Nagrody Mediów Publicznych ustanowione w 2008 roku, przyznaje obecnie Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Skrzek laureatem Nagrody Mediów Publicznych. "Jeśli jesteś z miłości, to ludzie cię kochają"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 16:26
- Tutaj czuję się jakby pewniej. To jest miejsce, w którym raczkowałem i które zawsze dawało speed niezbędny każdemu młodemu człowiekowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o rodzinnych Siemianowicach Śląskich Józef Skrzek, wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier rocka progresywnego i elektronicznego, a także laureat tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka".
rozwiń zwiń