Polskie Radio #Murem za polskim mundurem - wigilijna akcja wsparcia dla żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 22:00
Dziennikarze Polskiego Radia są zawsze tam, gdzie rozgrywają się rzeczy ciekawe, ważne i budujące naszą wspólnotę. W wigilię Świąt Bożego Narodzenia reporterzy radiowej Jedynki i Trójki oraz Informacyjnej Agencji Radiowej byli wśród żołnierzy chroniących wschodnią granicę Polski. 
Specjalna, świąteczna akcja antenowa Polskie Radio Murem za polskim mundurem w wigilijny piątek 24 grudnia na antenach PR
Specjalna, świąteczna akcja antenowa Polskie Radio #Murem za polskim mundurem w wigilijny piątek 24 grudnia na antenach PRFoto: PR

Relacje na antenach oraz w portalu www.polskieradio24.pl i mediach społecznościowych publicznego nadawcy pojawiły się w piątek, 24 grudnia, od godz. 13.00. W programie akcji specjalnej #Murem za polskim mundurem były m.in. rozmowy z żołnierzami Wojska Polskiego i funkcjonariuszami Straży Granicznej i policji oraz ich rodzinami, a także życzenia świąteczne i kolędy.

Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnym. Taki charakter ma, szczególnie ważna w naszej tradycji i kulturze, wieczerza wigilijna. Polskie Radio w tym szczególnym dniu wspierało żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy nie mogli być z bliskimi. Pełnią oni oddaną i niebezpieczną służbę, broniąc wschodniej granicy naszego kraju. Służą nam wszystkim i dlatego właśnie w tym dniu powinniśmy być z nimi. Dzięki Jedynce i Trójce mogliśmy nie tylko dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda ich życie, ale także przekazać im wyrazy wsparcia i tradycyjne życzenia świąteczne.

W wigilijny piątek 24 grudnia reporterzy Trójki spotkali się z – w ramach akcji Polskie Radio #Murem za polskim mundurem – z żołnierzami, strażnikami granicznymi i policjantami w obozowisku w Terespolu. – Będziemy rozmawiać nie tylko z mundurowymi, ale również z ich bliskimi. W tym szczególnym dniu chcemy towarzyszyć rodzinom, których rozdzieliła trudna służba – zapowiadał Marcin Wąsiewicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Na antenie tej stacji można było posłuchać – w godz. 13.00-15.00 – relacji i życzeń dla żołnierzy. Mieli oni również okazję porozmawiać na antenie Trójki ze swoimi bliskimi. 

– Nasza wigilijna akcja to ukłon w stronę tych, którzy spędzą święta chroniąc wschodniej granicy Polski oraz ich rodzin – dodawał Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Antena ta zorganizowała w listopadzie specjalną akcję „Piosenki dla żołnierzy”. W wigilię dziennikarze Jedynki odwiedzili miejscowość Nowa Łuka k/Hajnówki. Materiałów reporterskich ze spotkania z żołnierzami, ale również rozmów ich rodzinami, można było posłuchać w godz. 15.00-17.00.

Materiały reporterskie z granicy polsko-białoruskiej przygotowali również dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej.

Posłuchaj
40:38 _PR1_AAC 2021_12_24-15-13-42.mp3 2021_12_24 15_13_42_PR1_Ekspres_Jedynki.mp3 Dziennikarze Programu 1 w miejscowości Nowa Łuka k/Hajnówki na granicy z Białorusią. Cz. 1 (Ekspres Jedynki)

Posłuchaj
47:27 2021_12_24 16_10_31_PR1_Ekspres_Jedynki.mp3 Dziennikarze Programu 1 w miejscowości Nowa Łuka k/Hajnówki na granicy z Białorusią. Cz. 2 (Ekspres Jedynki)

  

  • Specjalna, świąteczna akcja antenowa Polskie Radio #Murem za polskim mundurem w wigilijny piątek 24 grudnia na antenie: radiowej Trójki i Jedynki oraz w portalu www.polskieradio24.pl i mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Czytaj także

Życzenia od słuchaczy Jedynki. Finał akcji "Piosenki dla żołnierzy"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 10:10
- Serdecznie pozdrawiam służby mundurowe i cywilne, które biorą udział w ochronie granic państwa polskiego. Bardzo dziękuję za waszą codzienną służbę - tak Pan Piotr, słuchacz Jedynki, wyraził swoje wsparcie dla polskich mundurowych pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Ciepłych słów pod adresem żołnierzy w audycji "Piosenki na życzenie" było znacznie więcej. 
rozwiń zwiń