Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 21:20
Uroczystym koncertem "To, co najpiękniejsze – Dzieciom", podczas którego mogliśmy wysłuchać Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie oraz Kiev Piano Duo, a także znakomitego zespołu ukraińskojęzycznego Krajka, zwieńczyliśmy akcję "Matki Matkom". Zapraszamy do oglądania.

Oglądaj wideo:

Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia. Polskie Radio włączyło się w pomoc medykom i małym pacjentom Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Obecnie są to głównie dzieci ze wschodu Ukrainy. Potrzebne są lekarstwa, środki finansowe i sprzęt medyczny. Zbiórka na rzecz szpitala została zainicjowana 8 maja, w Dniu Matki na Ukrainie, podczas koncertu "Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy" w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

 

W Dzień Matki w Polsce (26.05) na antenie radiowej Jedynki można było wylicytować wyjątkowe przedmioty, które przekazali m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda oraz znani muzycy i sportowcy. Zwieńczeniem akcji "Matki Matkom" był uroczysty koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom", który odbył się 29 maja w Studiu PR im. W. Lutosławskiego.

Co usłyszeliśmy podczas koncertu?

W programie wieczoru znalazła się m.in. "Melodia" ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka, w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Następnie do Orkiestry dołączył Kiev Piano Duo w składzie: Oleksandra Zaitseva i Dmytro Tavanets (artyści przyjechali specjalnie z Kijowa), i wspólnie wykonały "Karnawał zwierząt" Camille’a Saint-Saensa. W drugiej części wieczoru zaprezentował się zespół Krajka z Przemyśla – z udziałem utalentowanych dzieci uchodźców z Ukrainy, którymi zaopiekowali się właśnie muzycy Krajki.

Grupa powstała w listopadzie 2011 roku i działa przy Stowarzyszeniu "Dom Ukraiński" w Przemyślu. To artyści, którzy zauroczyli się białym śpiewem i wielogłosowymi harmoniami ukraińskiej pieśni. Wspólne wielogłosowe wykonania to dla nich tradycja kultywowana w gronie najbliższych. Opiekunem zespołu jest Tatiana Nakonieczna.

Koncert pod patronatem honorowym Rady Mediów Narodowych.

Fb/Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

---

To kolejne charytatywne przedsięwzięcie Polskiego Radia na rzecz Ukrainy. 20 marca publiczny nadawca, wspólnie z Narodowym Centrum Kultury, zorganizował koncert "Solidarni z Ukrainą. Jednym głosem", z którego dochód został przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego do europejskiej trasy koncertowej przygotowywali się również muzycy Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej. 

ZOBACZ WYJĄTKOWY KONCERT "MATKI MATKOM":

YouTube/PolskieRadio

***

Na koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" zaprosiliśmy w niedzielę, 29.05, o godz. 19.05.

Sponsorzy wydarzenia Sponsorzy wydarzenia

Czytaj także

Akcja "Matki Matkom". Za nami licytacja na rzecz chorych dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 20:55
Biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, piłka z podpisem Igi Świątek, koszulka Roberta Lewandowskiego – te i inne niezwykłe przedmioty do czwartek do  wylicytowania. W Dniu Matki na antenie Programu 1 Polskiego Radia odbyła się charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Matki Matkom" - licytacja. "Dzieci z Ukrainy stały się dorosłe"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 10:55
– To są dzieci wojny, które niestety przeżywają ten ból i tragedię wojny razem ze swoimi rodzicami – mówi Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. W Dzień Matki (26.05) na antenie radiowej Jedynki odbędzie się, w ramach akcji "Matki Matkom", charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Można w niej wylicytować unikatowe przedmioty przekazane m.in. przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, tenisistkę Igę Świątek czy piłkarza Roberta Lewandowskiego.  
rozwiń zwiń