X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tabloid jest strażnikiem publicznej moralności?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2009 18:10
Jaka jest granica między informacją a plotką? Czy opublikowana przez kogoś plotka staje się informacją?
Audio

Przyczynkiem do tej dyskusji jest sprawa senatora Piesiewicza, który był szantażowany opublikowaniem filmu, na którym ubrany w kwiecista sukienkę zjada biały proszek.

>>> Przeczytaj: Senator Piesiewicz rezygnuje z immunitetu

Szantażyści twierdzą, że były to narkotyki. Informację o tym opublikował "Super Exspress", a film nakręcony przez szantażystów obiegł media.

>>> Zobacz i oceń film, nakręcony przez szantażystów Uwaga! Wulgaryzmy.

Prezes SDP Krystyna Mokrosińska uważa, że w przypadku Krzysztofa Piesiewicza mamy do czynienia z nadużyciem. Gazeta oparła się na wersji, przekazanej jej przez szantażystów, dlatego nie jest to informacja.

"Super Expressu" bronił jego redaktor naczelny Hubert Biskupski. Jego zdaniem, materiał nie był plotką. Informacja została zweryfikowana. Tabloid nie chce przesądzać o winie lub niewinności. Jego zamiarem było ujawnienie i naświetlenie kulis sprawy. Biskupski zapewnia, że redakcja nie kierowała się chęcią zwiększenia nakładu.

Medioznawca, prof. Maciej Morozowski zwraca uwagę, że w mediach jest pogoń za tzw. newsem. Dlatego redakcje balansują na granicy przyzwoitości. Nie uznają prywatności i tylko sądy mogą je powstrzymać.

Rozmowę prowadził Paweł Wojewódka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokurator: Senator Piesiewicz brał kokainę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 20:22
Zachowanie senatora było typowym dla zażywania kokainy, o czym świadczą chociażby ekspertyzy wykonane na potrzeby śledztwa – mówi Józef Gacek, prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piesiewicz: "sobie mogę zarzucić tylko naiwność"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2010 14:31
Senator Krzysztof Piesiewicz powiedział, że stara się uporządkować swoje życie, po zamieszaniu jakie wywołała sprawa - jak sam twierdzi - szantażu, którego padł ofiarą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szantażowany senator Piesiewicz płacił cztery razy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2010 16:51
Senator Krzysztof Piesiewicz 12 kwietnia ma wrócić do pracy w Senacie po bezpłatnym urlopie. Jak ustalił "Wprost", śledczy postawili zarzut szantażu trzem osobom. Dochodzenie narkotykowe wobec Piesiewicza z powodu utrzymania mu immunitetu ma zostać automatycznie umorzone.
rozwiń zwiń