Czy Polska wkrótce zbankrutuje?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 13:14
Jak jest naprawdę z finansami Polski i co to wszystko oznacza dla przeciętnego obywatela?

Kondycja finansów państwa - z jednej strony ponad 2 mln bezrobotnych, 42 proc. obywateli czuje, że pogarsza się ich sytuacja finansowa, z drugiej - zapewnienia rządu o tym, że Polska jest zieloną wyspą i nic nam nie grozi.

Tymczasem pojawiają się sugestie ekonomistów, że Polska jest na tyle zadłużona, że w 2012 roku trzeba będzie podnieść podatki, żeby spłacić dług. Do tego dochodzą obawy o system emerytalny, który może być niewypłacalny, premier powołuje kolejne ciało doradcze na czele z Janem Krzysztofem Bieleckim, a opozycja nie zostawia na tej decyzji suchej nitki.

Jak jest naprawdę z finansami Polski i co to wszystko oznacza dla przeciętnego obywatela? Na Rozmowy w Jedynce zaprasza na 18:09 Przemysław Szubartowicz.

>>> Posłuchaj: Przy emeryturach jest za dużo polityki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Bielecki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2008 08:46
Były premier Jan Krzysztof Bielecki uważa, że Polsce jest potrzebne strategiczne porozumienie z Amerykanami w sprawie rozmieszczenia w naszym kraju elementów systemu antyrakietowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska": Jan Krzysztof Bielecki wiceszefem PO?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 06:05
Zdaniem polityków PO początkiem rządowej i partyjnej kariery byłego premiera jest powierzenie mu przez szefa rządu stanowiska szefa nowo powołanej Rady Gospodarczej.
rozwiń zwiń