Zginęli przyjaciele Harcerstwa Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 19:40
W gronie przyjaciół Związku Harcerstwa Polskiego był Lech Kaczyński, jego małżonka i wiele innych osób.
Audio

- Zginęli ludzie, którzy byli dla nas bardzo ważni - mówi w Jedynce Piotr Pęczek ze Stowarzyszenia Harcerskiego. - To dla mnie ogromny szok. Pamiętam jak mój przełożony otrzymywał niedawno od prezydenta

Dziedzictwo Narodu - mówi.

Piotr Pęczek mówi, że harcerze pełniąc służbę pod Pałacem Prezydenckim myślą jedynie o swoich powinnościach. Dopiero później przychodzi czas na refleksję. - Wieczorem wspominam, że byłem tam z tymi wszystkimi ludźmi, którzy przejechali całą Polskę i stali całą noc, aby oddać wpis w księdze kondolencyjnej. Te myśli przychodzą dopiero po służbie - mówi. - Przychodzimy na służbę i myślimy jedynie o tym, aby wypełnić swoje obowiązki - dodaje.

Zachowania pod Pałacem Prezydenckim są różne. - Z jednej strony przyszli wszyscy, pomijając swoje wyznania i preferencje polityczne. Ale są też tacy, którzy zachowują się nienormalnie - mówi.

Z opublikowanych danych wynika, że od soboty harcerze przed Pałacem Prezydenckim oczyścili około 330 ton kwiatów i zniczy.

W weekend oprócz służby porządkowej, będą pełnili również służbę informacyjną oraz będę nieść pomoc niepełnosprawnym.

Na uroczystościach spodziewanych jest około 700 tys. osób.

Czytaj także

Wciąż bez odpowiedzi na pytania ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2010 07:12
"Nasz Dziennik" pisze, że niemal miesiąc po katastrofie smoleńskiej wciąż nie ma odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Nie wiemy na przykład, jaka jest treść rozmów pilota z wieżą oraz czy i kiedy sygnalizował on kłopoty z maszyną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zginęli pod Smoleńskiem. Lista pasażerów samolotu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2010 14:05
Oficjalna lista osób, których nazwiska figurują na liście pokładowej prezydenckiego samolotu z Warszawy do Smoleńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harcerze zmobilizowani po tragedii smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 07:45
Młodzież w harcerskich mundurach widać na każdym miejscu i na każdej uroczystości, gdzie składany jest hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń