X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mijający tydzień będzie w podręcznikach do historii

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2010 21:29
Tydzień po katastrofie pod Smoleńskiem, minione wydarzenia komentują historycy.
Audio

Mijający tydzień znajdzie się w podręcznikach historii Polski - powiedział w Jedynce prof. Henryk Samsonowicz. – Miniony tydzień pokazał nam, jak w trudnych chwilach, Polacy potrafią się jednoczyć – dodał dyrektor Muzeum Wojska Polskiego Janusz Cisek.  - Wypadek pod Smoleńskiem bez wątpienia odbije się też na Rosjanach – dodał Cisek.

- We wspólnych dziejach Polski i Rosji nie było chwili "wychodzenia sobie naprzeciw, chwili, jaka jest teraz" - mówił Samsonowicz.

Zdradził, że historycy przygotowali specjalny apel w formie listu, skierowany do obydwu narodów. - Wspólnie musimy mówić o zbrodniach, których dokonano, wspólnie musimy się przyznawać do grzechów, wspólnie chcemy, aby stosunki uległy poprawie - powiedział Samsonowicz.

Obywatele Polski

Samsonowicz nie zgadza się z głosami zagranicznej prasy, że cierpienie, które teraz przeżywają Polacy, jest dla nas niezbędne. Publicyści zagranicznych mediów piszą, że w wizerunek Polaka wpisane jest użalania się nad własnym losem. - Nie zgadam się. Państwo, o którym piszą, nie stworzyłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów (Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie) - państwa tolerancyjnego, państwa ponad podziałami - powiedział.

- Jak bez własnego państwa, wojska, kadry urzędniczej, mogliśmy przetrwać jako naród przez 120 lat – mówił dalej.

Polska-Rosja

Samsonowicz powiedział w Jedynce, że w historii narodu polskiego i rosyjskiego nie było lepszego momentu na pojednanie. - Musi ono powstać na bazie kłamstwa katyńskiego - mówił. Cisek zgadza się z tą opinią i uważa, że jest ono realne. - Współcześni politycy, nie niosą na sobie bagażu II Wojny Światowej - mówił. A w obliczu Unii Europejskiej, Rosjanie widzą, że ich wcześniejszy model państwa, nie był trafiony.

Mówią o Katyniu

Goście Jedynki podkreślają, że świat dopiero teraz zainteresował się Katyniem. - Bo wcześniej stała za nim polityka - mówi Samsonowicz.

Nie chciano drażnić Rosji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajna Historia Polski: prometeizm polski

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2008 12:04
Olga Braniecka rozmawia z historykiem Janem Malickim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HISTORIA: Trwają prace nad podręcznikiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2008 19:00
Rozpoczęły się prace nad polsko-niemieckim podręcznikiem do historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajna Historia Polski: rocznice historyczne

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2008 11:59
Olga Braniecka rozmawia z prof. Janem Żarynem
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE upamiętni ofiary katastrofy samolotu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2010 22:06
W związku z tragedią narodową w Polsce wszystkie posiedzenia unijnych rad, komitetów i grup roboczych w poniedziałek w Brukseli rozpoczną się minutą ciszy.
rozwiń zwiń