X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co młodzi idą do polityki?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 18:07
Jaką funkcję pełnią młodzieżówki partyjne? Czy młodzi są jedynie wsparciem dla starszych kolegów? A może do polityki idzie się dla pieniędzy?
Audio

Czy młodzi politycy nie czują, że partie blokują im wyjście na szerokie wody? Czym się zajmują na co dzień w swojej pracy? Po co idą do polityki i jak oceniają jej jakość? Czy brakuje im poważnych debat i co myślą o najważniejszych dziś sprawach politycznych? Wybijają się na oryginalność, czy mówią to, co odgórnie narzuca im partia? A może do polityki idzie się mając nadzieję, na wielkie zarobki? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć młodzi politycy, goście "Rozmów w Jedynce".

- Ja dziewięć lat temu przyszłam do polityki i zaczęłam właśnie od pieniędzy, bo często ludzie mówią, że tu się zarabia się jakieś niesamowite pieniądze. Ale odradzam wszystkim młodym ludziom - jeśli chcą zarabiać jakieś gigantyczne pieniadze, to polityka nie jest najlepszym miejscem do tego - mówi Agnieszka Pomaska z PO.

Polityka jest - zdaniem Agnieszki Pomaski - bardzo niepewnym zajęciem i wielu polityków już się o tym przekonało. W polityce powinno się mieć według niej długoplanowe strategie, także dotyczące własnej kariery zawodowej. - Ale polityka bywa brutalna i te plany może bardzo szybko zniszczyć - przestrzega Agnieszka Pomaska. - Kiedy ja zaczynałam swoją przygodę z polityką, interesował mnie przede wszystkim kontakt z ciekawymi ludźmi. Ciekawe kontakty, ciekawi ludzie najpierw do Stowarzyszenia Młodzi Demokraci a później do Platfformy Obywatelskiej mnie przyciągnęły i zainteresowały - tak mówi o swoich początkach w polityce Agnieszka Pomaska.

- Uważam, że młodzi ludzie dlatego angażują się w politykę, że chcą coś zmienić.  Młodość jest takim naturalnym wiekiem, kiedy widzimy, że coś jest nie tak, że coś jest złego i że możemy to zmienić. Mamy tą energię i takie nie stereotypowe podejście - wydaje nam się, że wszystko możemy - mówi Piotr Muller z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

- Dla mnie zawsze najważniejsze były w polityce wartości i tym się kierowałam przychodząc do młodzieżówki w wieku 17 lat. Polityka jest po to, żeby te wartości wdrażać w życie, a młodzieżówka powinna być sumieniem partii - mówi Paulina Piechna-Więckiewicz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Młodzieżówka stanowi pewien przedsionek do tej szeroko rozumianej polityki. Ale z drugiej strony pozwala młodym ludziom określić siebie, pozwala młodym ludziom odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście chcą w polityce działać, czy daje im to satysfakcję - mówi Mirosław Orliński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Prowadził Przemysław Szubartowicz

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata u prezydenta. O rozwoju i przyszłości kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 13:37
W Pałacu Prezydenckim obraduje Narodowa Rada Rozwoju z udziałem Lecha Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń