X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Południe kraju pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 18:07
47 tys. strażaków, kilka tysięcy policjantów, żołnierze, wolontariusze, ochotnicy. Pełna mobilizacja - tak wygląda teraz południe Polski.
Audio

Wielkie nieszczęście, dla mieszkańców tamtych rejonów: zalane domy, zalane mieszkania, utracone dobytki ale również ofiary śmiertelne. W "Rozmowach w Jedynce" raport o powodzi w Polsce.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski mówi, że akcja ratunkowa w Krakowie miała inny cel, niż tylko ratowanie Mostu Dębnickiego. O tym, że most wytrzyma świadczyły zdaniem prezydenta Majchrowskiego wszystkie posiadane przez władze miasta ekspertyzy. - Problemem było natomiast to, że jeżeli woda osiągnie poziom wyższy niż w końcu osiągnęła, to woda przelewając się przez Most Dębnicki, który jest położony najniżej, wleje się do miasta. I cała nasza akcja szła w tym kierunku, żeby temu zapobiec - mówi Jacek Majchrowski.

 
Mieszkańcy Sandomierza i województwa świętokrzyskiego mają grozę w oczach. Sytuacja w woj. świętokrzyskiem jest niespotykana dotychczas. - Wysokość wody w Wiśle jest najwyższą w historii i dochodzi w niektórych miejscach do korony wałów przeciwpowodziowych, a w Sandomierzu nawet ją przekroczyła, stąd taka skala zniszczeń - mówi Andrzej Martoś , dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysiowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Zdaniem Adama Matusiewicza, wicewojewody śląskiego dziś jest jeszcze za wcześnie na określanie strat, ponieważ sytuacja jest dynamiczna. - W śląskiem stan wód w rzekach zaczyna opadać. Niemniej jednak ostatnia noc była ciężka i konieczne było umacnianie nasiąkniętych wałów przeciwpowodziowych - mówi wicewojewoda.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka trwa. Ewakuowano tysiące osób

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 08:36
W południowej Polsce nadal panuje bardzo ciężka sytuacja powodziowa. W wielu miejscach trwa akcja ratunkowa. Służby korzystają ze specjalistycznego sprzętu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wzięła się powódź?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 18:14
Wiele czynników złożyło się na powódź. Straty z tego tytułu już w chwili obecnej mogą wynieść około 2 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strażnicy pojadą do Płocka z pomocą

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 18:07
Prezydent tego miasta zdecydował w poniedziałek po południu o ewakuacji około 400 osób z osiedla Borowiczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się bronić przed powodzią?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 18:10
Polska ma kłopot ze zbiornikami retencyjnymi. Ich budowa wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi.
rozwiń zwiń