Tajemnicza siła słuchowisk radiowych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 21:11
Aktorów i dramatopisarzy do radia przyciąga magia - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Audio

- Przygoda artystów z naszym radiem trwa już 85 lat, a gwarantem sukcesu jest relacja uczeń - mistrz, która pozwala prawidłowo rozwijać się nowym talentom. Magia radia jest na tyle silna, że zarówno aktorzy, jak i dramatopisarze, są zawsze bardzo chętni do współpracy z nami – twierdzi Janusz Kukuła.


Gość programu zapraszał słuchaczy Jedynki na środowe spotkania z Teatrem Polskiego Radia. Zapewniał, że w tym sezonie Teatr postawi na różnorodność, chociaż do końca roku dominować będą pisarze polscy, w szczególności młodszego pokolenia, jak: Tomasz Maciej Trojanowski, Tomasz Mann z Wrocławia i Piotr Müldner-Nieckowski.

Dyrekto Teatru PR polecał też cykl poświęcony wielkiej klasyce i dramaty: "Kapitan z Köpenick" Carla Zuckmayera, "Śmierć Dantona" Georga Büchnera i "Oni" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

- A jak tylko zaczną padać deszcze, to będziemy puszczać komedie – zapewniał dyrektor Kukuła.

Przygotowała Małgorzata Kron

(pp)

Czytaj także

Słuchowiska od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 22:05
Anna Stempniak wspomina najwybitniejszych aktorów Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto teatralnych premier w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2010 07:48
Na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia zaprezentowana zostanie w tym roku setka teatralnych premier. - Proszę sobie wyobrazić stu autorów, stu reżyserów, kilkuset aktorów i muzyków. To jest wielka praca - powiedział dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń