Wygnać demona

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 13:38
Osoba opętana zachowuje się agresywnie. Traci świadomość, może kogoś pobić, zabić, popełnić samobójstwo - mówi ksiądz Andrzej Grefkowicz, egzorcysta.
Audio

– Od ośmiu do dziesięciu osób w  tygodniu przychodzi do mnie na rozmowę i tyle samo na modlitwę - mówi na antenie Jedynki ksiadz Andrzej Grefkowicz, egzorcysta.

Jak twierdzi ojciec Aleksander Posadzki, demonolog, osoba opętana zachowuje się agresywnie. Traci świadomość, może kogoś pobić, zabić, popełnić samobójstwo. Ludziom opetanym zdarzają się niezdiagnozowane bóle brzucha, mogą występować inne dolegliwości fizyczne i psychiczne.

- Często odnajdujemy połączenie tych cierpień z wcześniejszymi decyzjami danej osoby dotyczącymi zaangażowania w okultyzm, korzystania z porad wróżek, czy układania kart tarota – dodaje rozmówca Karoliny Wichowskiej, dziennikarki Polskiego Radia.

Św.
Św. Franciszek Borgiasz dokonujący egzorcyzmu - obraz autorstwa Francisco Goi.

 

Anna Ostaszewska, psychoterapeutka konsultującej chętnych do wizyty u egzorcysty, mówi w Jedynce, że wiele osób niewierzących szuka pomocy u egzorcysty.

Jak podkreśla ksiądz Posadzki, bardzo ważna jest współpraca pomiędzy duchownymi i lekarzami, tak, by osoba cierpiąca, mogła znaleźć się pod kompletną opieką.

(pp/im)

Zobacz więcej na temat: ból brzucha POLSKA goa

Czytaj także

"AVVenire" apeluje o zniechęcanie dzieci i młodzieży do Halloween

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2008 20:33
Włoscy wierni są namawiani, między innymi przez Kościół, by nie pozwalali dzieciom i młodzieży uczestniczyć w obchodach Halloween.
rozwiń zwiń