X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Broń jest przydatna

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 11:42
Na całkowitym zakazie posiadania broni palnej skorzystają tylko przestępcy – twierdzi Maciej Herrmann.
Audio

W rozmowie z Pawłem Wojewódką Maciej Herrmann, pracownik Polskiego Radia, miłośnik broni strzeleckiej i strzelec sportowy, odniósł się do trzech projektów dotyczących posiadania broni. Jego zdaniem propozycja SLD, która umożliwia korzystanie z broni tylko w klubach sportowych i zakaz posiadania jej przez osoby fizyczne, nie ma szans na realizację. 

- Jeśli pretekstem do zabrania w tej sprawie głosu przez lewicę było morderstwo w Łodzi, to pomysł ten na pewno spodoba się przestępcom, gdyż ich ofiary nie będą miały szans na samoobronę. Bandyci nie mają nic wspólnego z legalnym rynkiem, więc bez względu na prawo i tak będą uzbrojeni – podkreśla gość "Popołudnia z Jedynką".

Według obecnie obowiązującej ustawy można legalnie posiadać broń do czterech celów: ochrony osobistej, sportu, łowiectwa i kolekcjonerstwa. – W Polsce najwięcej jest broni myśliwskiej, ok. 100 tys. sztuk, a w szeregach SLD jest wielu znakomitych myśliwych – zaznacza Maciej Herrmann.

Gość radiowej Jedynki nie był też przekonany do rządowej propozycji, zakładającej możliwość nabywanie broni palnej przez internet. Powiedział też, że trzeci z projektów, który powstał w komisji Przyjazne Państwo, nie liberalizuje dostępu do broni, jak się o nim mówi w mediach.

Jego zdaniem dużym plusem tej inicjatywy jest zniesienie tzw. uznaniowości otrzymywania zgody na posiadanie broni palnej, przez wprowadzenie jednoznacznych do tego przesłanek. - Inną ciekawą innowacją jest obowiązek poddawania się badaniom psychologicznym co pięć lat, w miejsce obecnego jednego razu - dodaje.

Maciej Herrmann powiedział też, że bardzo dobrym pomysłem jest zmiana obecnego podziału broni i chęć dostosowanie naszego prawa do unijnego. Dziś można kupić ją do celów myśliwskich, sportowych, kolekcjonerskich i ochrony osobistej.

- Jest to sztuczne zróżnicowanie, gdyż ten sam model możemy nabyć w różnych kategoriach. W Unii Europejskiej dzieli się zaś typy ze względu na ich charakterystykę techniczną – podkreślił.

Aby wysłuchać całej rozmowy wystarczy kliknąć "Broń jest potrzebna" w boksie "Posłuchaj".

"Popołudnie z Jedynką" codziennie w godz 15.00-19.30

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kup sobie karabin: ma być łatwiej nabyć broń

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2010 14:40
O projekcie ustawy normującej dostęp do broni palnej pisze „Polityka”.
rozwiń zwiń