Krynica Zdrój - raj dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2011 08:15
Dariusz Reśko (burmistrz Krynicy Zdrój): Krynica dlatego jest kochana przez narciarzy, ponieważ każdy z nich znajdzie sobie tu miejsce, w którym będzie się dobrze czuł.
Audio

Mocno zaawansowani narciarze mogą szlifować swoje umiejętności na słynnej trasie numer pięć na Jaworzynie, która jest trudnym stokiem przeznaczonym, dla tych, którzy lubią wyzwania. 

W Krynicy Zdrój są także stoki dla tych, którzy na nartach stawiają swoje "pierwsze kroki”. - Jest kilka innych stacji narciarskich,  na których można uczyć się jeździć – informował Dariusz Reśko, burmistrz miasta.

Gość "Sygnałów Dnia” zachęcał wszystkich chętnych do nauki jazdy na nartach. Szczególnie polecał stację narciarską Słotwiny. - To stacja, gdzie mogą spędzać czas ci, którzy chcą się uczyć jazdy na nartach, jak i ci, którzy chcą pojeździć w sposób nieco bardziej agresywny – mówił podczas rozmowy z redaktor Sławą Bieńczycką.

Jak tłumaczył Reśko, Słotwiny są niższa górą niż Jaworzyny, ale jest to stok o wszechstronnych, różnych cechach. To miejsce chętnie odwiedzane przez obcokrajowców – Sławków i Niemców.

Sława
Sława Bieńczycka, Roman Czejarek i Burmistrz Krynicy Dariusz Reśko

 

Cała gmina ma około 12 tys. miejsc noclegowych o różnym standardzie. - Od hoteli pięciogwiazdkowych, poprzez pensjonaty do kwater prywatnych – wymieniał na antenie Jedynki Dariusz Reśko.

W sezonie nocleg w kwaterze prywatnej kosztuje około 25- 30 złotych. - Znam miejsca, które oferują nocleg za 20 złotych, jest to najniższa cena. W hotelach z najwyższej półki nocleg kosztuje kilkaset złotych – informował burmistrz miasta.

Ci, którzy chcieliby spróbować swoich narciarskich sił w sąsiednich, słowackich górach mogą wybrać się do Bardejowa. - Do tego słynnego słowackiego kurortu mamy 40 kilometrów – informował gość Jedynki.

Kompleks
Kompleks narciarski Słotwiny jest najstarszym ośrodkiem narciarskim w Krynicy

Jak przyznał burmistrz, ze Słowakami od dawna Krynicę łączą także specjalne, przyjacielskie relacje. – Z naszymi sąsiadami zaprzyjaźnieni jesteśmy od wielu lat - mówił Reśko. Jak podkreślał gość "Sygnałów Dnia" jest to współpraca wielopłaszczyznowa. - To jest współpraca w dziedzinie kultury, sportu, ale przede wszystkim mamy tutaj na uwadze rozwój związany z szeroką pojętą turystyką, gdyż dla naszych mieszkańców jest to  chleb codzienny - tłumaczył gość Jedynki.

Burmistrz zdradził także polsko- słowackie plany na przyszłość. – Chcemy stworzyć ścieżki rowerowe, które będą stanowiły swoisty produkt regionalny - zapowiadał burmistrz i dodał, że jest dobrej myśli i ma nadzieję ,że uda się to zrealizować.

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Krynica Zdrój" w boskie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.


Stacja
Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka - mapa tras


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Szrenicy ruszy "Karkonoski ekspress"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 19:00
Nowy wyciąg będzie najdłuższym tego typu w Polsce. Jego długość to 2.393 m. Podróż na górę zajmie niespełna 9 minut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety á la James Bond

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 16:55
Kiedy już pojedziemy na narty wielu z nas lubi na stoku błysnąć. Oto najnowsze narciarskie osiągnięcia technologiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na narty nie tylko w góry

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 10:00
Nie każdy może wybrać się podczas zimowego wypoczynku w góry. Na szczęście poszusować na nartach można już nie tylko w górskich kurortach.
rozwiń zwiń