X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PO jeszcze długo będzie rządzić

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 13:10
Rafał Chwedoruk (politolog): Zaletą Platformy Obywatelskiej jest to, że nie podejmuje reform. Dlatego nie traci poparcia.
Audio

To co u innych było wadą, Platforma przekuła na swój sukces. Zrozumiała, że kiedy wprowadza się poważne reformy traci się politycznie. Więc zachowuje sie pragmatycznie.

- Inne partie traciły na tym, że wprowadzały nieprzygotowane i nieprzemyślane reformy - zauważył politolog Rafał Chwedoruk. PO nie podejmuje się takich reform i dlatego jej notowanie po dziesięciu latach istnienia są wysokie. Nawet jeśli się wahają, to Platforma zostawia inne partie w tyle.

Rafał Chwedoruk uważa, że Platforma Obywatelska w ciągu 10 lat stała się z partii liberalnej pragmatyczną partią władzy. Dziś mija 10 lat od powstania tego ugrupowania. Przypomniał w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, że Platforma wywodzi się ze środowiska gdańskich liberałów. Jego zdaniem, o zmianie profilu partii świadczą ogłoszone dziś propozycje zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Politolog uważa, że gdyby PO kierowała się liberalną tradycją, to broniłaby dotychczasowego kształtu OFE.

Gość Jedynki zwraca uwagę, że wysokie poparcie dla PO wynika z tego, iż Platforma zrozumiała, że po wejściu do Unii Europejskiej zmienił się sposób uprawiania polityki w Polsce, preferując duże stabilne partie. Politolog uważa, że nie ma większego znaczenia polityczny PR i marketing stosowany przez tę partię.

Rafał Chwedoruk przewiduje w magazynie "Z kraju i ze świata", że przez najbliższe lata nic w polskiej polityce nie zmieni się. Będą dominowały trzy partie, choć poparcie dla PO może lekko spaść, a dla PiS i SLD wzrosnąć. 

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "PO jeszcze porządzi" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
Magazynu "Z kraju i ze świata" można słuchać w dni powszednie po godz. 12:05.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO równa się PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 07:15
Grzegorz Napieralski (SLD): Tusk buduje Platformę i politykę PO tylko na negacji PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk może nic nie robić

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 07:44
Kazimierz Kik (politolog): Żeby wygrać wybory Donald Tusk nie powinien nic robić. Bo cokolwiek zrobi może pogorszyć swój wizerunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzech tenorów założyło Platformę 10 lat temu w "Olivii"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 06:30
10 lat temu, 24 stycznia 2001 roku powstała Platforma Obywatelska, początkowo jako stowarzyszenie, rok później zarejestrowana jako partia polityczna.
rozwiń zwiń