X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Japonią znów zatrzęsło - relacja naszego wysłannika

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 09:13
Rano polskiego czasu wstrząsy miały siłę ok. 6 stopni. Ale nie wzbudziło to paniki. A na północ, gdzie koczują ludzie wróciła zima.
Audio

Nagle zaczyna trząść się podłoga, zaś budynek zaczął się chwiać jak wahadło. W pokoju zaczęła trząść się szafa, a wieszaki zaczęły dzwonić. Tak specjalny wysłannik Polskiego Radia do Japonii Radomir Czarnecki opisuje ostatnie wstrząsy.

Ale według jego obserwacji Japończycy zachowali spokój. Z hotelowego pokoju widział, że na ulicach nie było paniki. - Chyba zdążyli się już do wstrząsów przyzwyczaić - ocenia. Według niego, Tokio żyje normalnie, metro kursuje jak co dzień. Jedynie ze sklepów wykupiono żywność. Bardziej panikują znajdujący się w Japonii cudzoziemcy.

Władze zapewniają, że poziom radioaktywności w Tokio wzrósł nieznacznie. - Wiatr zmienił kierunek i spycha radioaktywna chmurę nad Pacyfik - mówi Czarnecki, powołując się na japońską telewizję.

Silne trzęsienie ziemi i fala tsunami, do których doszło w piątek, uszkodziły systemy chłodzenia w elektrowni Fukushima I i spowodowały, że do atmosfery przedostała się radioaktywna para. Siłownia znajduje się około 240 km na północ od Tokio.
Jak pisze agencja Reutera, w ciągu ostatnich 24 godzin wiatr wiejący znad elektrowni spowodował niewielkie podwyższenie radioaktywności w japońskiej stolicy.

Część mieszkańców Tokio jednak opuszcza miasto. Także ambasady wielu państw zaleciły swym obywatelom wyjazd z Japonii.

Wysłannik Polskiego Radia mówi, że w bardzo złej sytuacji są ludzie na terenach dotkniętych trzęsieniem. Wróciły tam zimowe warunki, a setki tysięcy Japończyków są pozbawione dachu nad głową.

(ag)

Aby wysłuchać całej relacji, wystarczy wybrać "Japonia" w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożary w dwóch reaktorach, kolejne wstrząsy w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 10:09
Pracownicy uszkodzonej przez trzęsienie ziemi japońskiej elektrowni atomowej budują drogę, którą wozy strażackie mogłyby dojechać do budynku reaktora nr 4, gdzie znów doszło do pożaru. W budynku nie widać już płomieni, ale unosi się nad nim para wodna. W Japonii znów odczuwalne były wstrząsy - 6 stopni w skali Richtera.
rozwiń zwiń