X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiele spojrzeń na Smoleńsk

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 19:23
W jedynkowej debacie politycy zastanawiali się nad tym, jak 10 kwietnia wpłynął na polską politykę.
Audio

- Po raz drugi w Polsce powtórzył się scenariusz, po raz pierwszy miał on miejsce po śmierci Jana Pawła II, że pojawiły się ogromne nadzieje na to, że wszystko się zmieni. Myślano, że politycy będą zajmować się sprawami, które interesują Polaków, ale nic z tego nie wyszło – powiedział prof. Tadeusz Iwiński z SLD wspominając nastrój po katastrofie pod Smoleńskiem.

W debacie w Jedynce zaznaczył, że katastrofa pod Smoleńskiem stała się wygodnym narzędziem używanym do prowadzenia sporów politycznych w szczególności pomiędzy PO i PiS.

W jego odczuciu dodatkowo sytuację zaostrzało to, że nie mamy dostatecznych raportów i diagnoz o przyczynach katastrofy. Podkreślił, że na świecie dzieje się wiele ważnych rzeczy, a w Polsce nie dyskutuje się o podwyżkach cen, czy złych ustawach, ale o sprawach symbolicznych.

- Żałujemy, że gdzieś rozmyła się atmosfera pierwszych dni po 10 kwietnia. Niestety, nie upłynęło wiele czasu od tego wydarzenia, a zaczęło się rozniecanie zły emocji – zauważył Karol Karski z PiS.

Przypomniał działalność Janusza Palikota, który w tym czasie rzucał oskarżenia wobec nieżyjącego prezydenta. Podkreślił, że dziś PiS oskarża się o wszystko i stale demonizuje.

Krzysztof Tyszkiewicz z PO zaznaczył, że Jarosław Kaczyński dzieli Polaków, robi to bez przerwy, zarówno gdy mówi, że tylko biedni kupują w Biedronce, jak i gdy twierdzi, że Ślązacy odrzucają polskość.

Ewa Kierzkowska z PSL podkreśliła, że niektóre rodziny ofiar katastrofy biorą dziś udział w grze politycznej. W jej opinii PSL nie daje się wciągnąć w walki wokół tragedii pod Smoleńskiem, dlatego 10 kwietnia politycy tej partii spędzą wśród rodzin zmarłych członków PSL.

>>> Przeczytaj pełny zapis debaty

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz

(pp)   

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Wiele spojrzeń na Smoleńsk" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co z wyciętymi fragmentami stengramów z Tu-154M?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 20:05
W stenogramach i kopiach zapisów rozmów z kokpitu Tu-154M brakuje fragmentów wyjaśniających, dlaczego wieża nakazała polskiej załodze wykonanie podejścia od wschodniej, bardziej niebezpiecznej strony lotniska – pisze "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W cieniu Smoleńska: 11 miesięcy po katastrofie samolotu prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 06:38
Mija jedenaście miesięcy od katastrofy samolotu Tu-154 M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Dokładnie za miesiąc odbędą się uroczystości rocznicowe poświęcone tej tragedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smoleńsk: ciało prezydenta leżało na noszach przykryte płótnem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 10:03
Oficerowie BOR odnaleźli ciało prezydenta dopiero siedem godzin po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku - pisze "Super Express".
rozwiń zwiń