X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosyjskie gesty są niepełne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 13:58
Adam Eberhard (OSW): Wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej, a także sprawy historyczne to gesty idące w dobrą stronę, ale...
Audio

Kwestia wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, a także inne sprawy ważne w stosunkach polsko-rosyjskich poszły w dobrą, ale nadal Rosjanie nie do końca sie otworzyli.

- Pamiętajmy o śledztwie smoleńskim, ale także o innych kwestiach stosunków dwustronnych - mówi Adam Eberhard z Ośrodka Studiów Wschodnich. Podkreśla, że udało się uzgodnić umowę gazową, sprawy historyczne posunęły się do przodu, ale jest niedosyt.

Eberhard wyjaśnia, że nie doszło choćby do odtajnienia wszystkich akt śledztwa katyńskiego.  Ale przyznaje, że w ostatnim roku doszło do wyraźnej korekty rosyjskiej polityki historycznej. Doszło do destalinizacji tej polityki. Ekspert uważa, że ważną rolę odegrał w tym procesie prezydent Dmitrij Miedwiediew, który w przeciwieństwie do premiera Władymira Putina nie był związany z jeszcze radzieckimi elitami. - Kiedy rozpadał się Związek Radziecki Miedwiediew był młodym doktorantem, a premier Władymir Putin był agentem KGB we wschodnioniemieckim Dreźnie - przypomina.

Rozmówca Jedynki ocenia, że zmiana polityki historycznej to nie tylko efekt pewnej kalkulacji prezydenta Miedwiediewa, ale też jest to pewna kalkulacja rosyjskiej elity politycznej. - Rosjanie starają się wyciszyć swój wizerunek historyczny - mówi gość magazynu "Z kraju i ze świata". Odbrązawiana jest osoba Stalina, choć jego osoba jest przedstawiana pozytywnie. Rosjanie nadal uważają go głównie za zwycięzcę Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II wojny światowej).

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski.

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Rosyjskie gesty niepełne" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Magazynu "Z kraju i ze świata" można słuchać w dni powszednie po godz. 12:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miedwiediew: to smutne, że tylu Rosjan nie wierzy w winę Stalina

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 13:30
Prezydent Rosji oświadczył, że "prace wyjaśniające" w sprawie Katynia należy aktywnie kontynuować, nawet jeśli są to "nieprzyjemne stronice" dla Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moskwa przygotowuje się na rehabilitację?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 13:20
Tocząca się przed Trybunałem w Strasburgu sprawa zbrodni katyńskiej mobilizuje Rosję do działania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne dokumenty w sprawie śledztwa katyńskiego trafią do Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 07:05
Rosyjska Prokuratura Generalna przekaże Polsce kolejną partię dokumentów dotyczących śledztwa w sprawie zamordowania wiosną 1940 roku polskich oficerów.
rozwiń zwiń