X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski rynek pracy atrakcyjny, ale nie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:15
Stanisław Żelichowski (PSL): Bardziej cieszyłbym się z tego, gdyby Polacy pracowali w kraju i gdybyśmy mieli w Polsce takie same warunki, jak w innych krajach.
Audio

Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego tłumaczył, że Polska jest jeszcze krajem na dorobku i musi przejść określoną drogę, by osiągnąć taki poziom życia jak w innych krajach Europy. -  Wierzę, że sytuacja w kraju będzie się na tyle poprawiała, że będziemy chcieli tu żyć, mieszkać i tu znajdziemy takie warunki, jak w innych krajach – mówił poseł w magazynie "Z kraju i ze świata".

W opinii Żelichowskiego, gdyby doszło do sytuacji, w której w Polsce zabrakło by pracowników, musielibyśmy ściągać do pracy obywateli innych krajów. - My też jesteśmy dla wielu krajów atrakcyjnym rynkiem pracy. Dla tych krajów, w których poziom życia jest znacznie gorszy niż u nas - stwierdził przewodniczący. Dodał jednak, że byłaby to "chora" sytuacja.

Poseł, odnosząc się do złożonych przez SLD i PiS wniosków o odwołanie ministra skarbu i ministra finansów, stwierdził, że w rzeczywistości nie chodziło o ich zdymisjonowanie . - Chodziło, jak sugerują posłowie z opozycji, o pewien rodzaj debaty - powiedział.

Według Satnisława Żelichowskiego, jeśli chwilę przed objęciem przewodnictwa w Unii Europejskiej zdestabilizowalibyśmy sytuację w kraju, odwołując ministra finansów, wówczas spadłaby wartość złotówki. - To by się odłożyło na najbiedniejszą część społeczeństwa - stwierdził poseł.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć  "Stanisław Żelichowski" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Na magazyn "Z kraju i ze świata" zapraszamy codziennie po godz. 12.

Pełny tekst rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głód na polskich pracowników jest duży (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 08:15
Andrzej Arendarski (Krajowa Izba Gospodarcza): Pracę w Niemczech znajdą specjaliści w zawodach społecznie użytecznych, w usługach, rzemiośle, budownictwie. Polacy zarobią tam trzy, cztery razy więcej niż w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 procent niemieckich firm szuka pracowników

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 10:37
Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski uważa, że po otwarciu w Niemczech rynku pracy wyjadą tam głównie pracownicy budowlani i rzemieślnicy, ale też specjaliści z wyższym wykształceniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowo niskie bezrobocie w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 11:09
Po raz pierwszy od 19 lat szukających pracy za naszą zachodnią granicą jest mniej niż 3 mln.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 08:40
Według szacunków za zachodnią granicą pracy może szukać około 100 tysięcy naszych rodaków. Różnic między Niemcami, a Polską jest sporo. Między innymi w przepisach prawa pracy.
rozwiń zwiń