X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ważne jest, czy chcemy być aktywni

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 17:23
Beata Małecka-Libera (PO): Podczas obrad Forum Trzeciego Wieku rozmawialiśmy o tym, że starość może być godna, miła i sympatyczna, jeśli będziemy o niej myśleć już dziś.
Audio

- Osoba stara, według książek lekarskich, to człowiek, który ukończył 45 rok życia. W tej chwili doszło jednak do dużego przewartościowania, żyjemy dużo dłużej, dlatego nawet o osobie po sześćdziesiątce ciężko mówić w tych kategoriach - powiedziała posłanka PO Beata Małecka-Libera, z sejmowej Komisji Zdrowia.

W "Popołudniu z Jedynką" zauważyła, że osoby w tym wieku nie chcą się w ten sposób określać, ponieważ uważają się za ludzi aktywnych. W jej opinii, warto byłoby znaleźć zamiennik dla tego słowa.

- Osobą starą jest człowiek, który się psychicznie źle czuje, który nie chce być aktywny i czynnie uczestniczyć w życiu. Nie ma czegoś takiego jak granica wieku, bo nie raz dziewięćdziesięciolatkowie są czynni zawodowo – podkreśliła.

Zdaniem Beaty Małeckiej-Libery żyjemy dłużej dlatego, że bardziej dbamy o swoje zdrowie. Umiemy też lepiej wykorzystywać wolny czas i chcemy, także wtedy, gdy będziemy mieli więcej lat, korzystać z życia.

- Obserwujemy ogromne ruchy oddolne, powstaje wiele stowarzyszeń, fundacji, wspaniale działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. One zostały założone samoistnie, działają, bo taka jest potrzeba. Ludzie chcą się kształcić, spotykać i rozmawiać. Państwo jest na początku drogi, jeśli chodzi o wspieranie tych inicjatyw – podsumowała.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

(pp)

Aby wysłuchać rozmowy, wystarczy kliknąć "Ważne jest, czy chcemy być aktywni" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Na "Popołudnie z Jedynką" zapraszamy codziennie w godz.15.00-19.30.

Zobacz więcej na temat: boks Rozmowy Jedynki zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najstarszym Polakiem jest...

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 18:41
Pan Józef Kowalski, który mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Tursku i ma ponad 111 lat. Nie przeszkadza mu to jednak w byciu duszą towarzystwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 08:00
SM - przewlekła, postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dotyka młodych i dorosłych. Częściej kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowotne priorytety

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 16:18
Ministerstwo zdrowia chce przekonać Europę, że to nie dostępność usług medycznych i budowanie nowych szpitali, ale profilaktyka decyduje o zdrowotności społeczeństw.
rozwiń zwiń