X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edukacja w Polsce ma się coraz lepiej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 16:30
Michał Fedorowicz (Instytut Badań Edukacyjnych): Jeśli spojrzeć na ostatnie 20 lat to zmieniło się bardzo, bardzo dużo. Bez wątpienia na korzyść.
Audio

Dziś zakończył się pierwszy Kongres Polskiej Edukacji. Jak mówił w "Popołudniu z Jedynką" dyrektor IBN - Michał Fedorowicz kongres był niepowtarzalną okazją do szerokiej dyskusji na temat edukacji. Przyznał, że rozmowy na przemian przeplatały słowa zadowolenia jaki i narzekania.- To nie jest zerojedynkowy świat. Trzeba widzieć, co jest jeszcze jest do zrobienia i zebrać siły, żeby to zrobić – tłumaczył.

Kładąc na szalę to, co zostało zrobione i co jeszcze jest do zrobienia Fedorowicz stwierdził, że polska edukacja jest w połowie drogi. - Fundamentem dokonań jest to, co dokonało się po 1989 roku, czyli autentyczne, wysokie aspiracje edukacyjne w społeczeństwie. Autentyczny pęd do tego, żeby osiągać coraz wyższe kwalifikacje – stwierdził gość Jedynki.

Dodał, że polskie szkolnictwo wyższe dogania kraje rozwinięte. W latach 70. plasowało się na poziomie 7 proc. uczestnictwa. Obecnie wynosi ponad 45 proc. – Choć jeśli wziąć pod uwagę całe społeczeństwo to jest jeszcze wiele do zrobienia – konkludował Michał Fedorowicz.

Rozmawiał Paweł Wojewódka

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Michał Fedorowicz" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Kudrycka: ta ustawa poprawi jakość nauczania

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 14:48
Prezydent podpisał nowelizację ustaw o szkolnictwie wyższym, o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy Polskiego Radia na antenie Programu Pierwszego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 07:00
W sobotę w Parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie odbędzie się 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardy euro na korepetycje. Korzysta z nich połowa uczniów w UE

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 20:11
W samej Grecji rodzice wydają na nie 950 mln euro - podaje raport Komisji Europejskiej. To 20% wydatków rządowych tego kraju na szkolnictwo podstawowe i średnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dziesiąty student Europy uczy się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 16:09
Raport o Stanie Edukacji "Społeczeństwo w drodze do wiedzy" obnaża wszelkie braki polskiej edukacji. Wskazuje też na sukcesy.
rozwiń zwiń