X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemcy byli opieszali i zrzucali odpowiedzialność na innych

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 13:15
Ewa Kierzkowska (PSL): Z dzisiejszej perspektywy widać, jak ważne jest przestrzeganie unijnych standardów kontroli żywności.
Audio

Ewa Kierzkowska z PSL odniosła się do rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa. Podkreśliła, że są one zdrowe i smaczne i że nasz kraj powinien robić wszystko, by promować swoje rolnictwo. Jej zdaniem warto tę sprawę poruszać także w trakcie trwania polskiej prezydencji.

W magazynie "Z kraju i ze świata" skrytykowała stronę niemiecką za błędy podczas tzw. afery ogórkowej, które doprowadziły do oskarżeń producentów z innych krajów.

- Ważne jest aby w ramach Unii Europejskiej mieć dobre instrumenty do właściwego monitorowania przepływu wszystkich artykułów spożywczych – zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Jej zdaniem niezmiernie istotne jest żeby przestrzegać elementarnych zasad higieny osobistej. Zauważyła, że z perspektywy epidemii bakterii E.coli widać, jak ważne jest zachowanie czujności i wysokich standardów kontroli w UE.

Rozmawiała Zuzanna Dąborowska

(pp)

Aby wysłuchać rozmowy, wystarczy kliknąć "Niemcy byli opieszali" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedzmy polskie warzywa i owoce

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 17:25
Janusz Piechociński (PSL): Świat się zmniejszył, dziś hiszpański ogórek może stać się zagrożeniem dla wielu państw europejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja zniesie częściowo embargo na produkty rolnicze z UE

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 12:24
Embargo ma być zdejmowane po kolei na poszczególne rodzaje warzyw. UE ma zapewniać dla każdego z nich gwarancje bezpieczeństwa. Jednocześnie Rosja twierdzi, że zakaz nie obejmuje owoców miękkich wbrew dotychczasowym doniesieniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja odrzuciła certyfikaty UE na warzywa

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 17:30
Pod znakiem zapytania stoi zniesienie rosyjskiego embarga na unijne warzywa. Rosja odrzuciła certyfikaty, na podstawie których miała to zrobić.
rozwiń zwiń