Składka ryczałtowa to sprawiedliwa emerytura

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 13:11
Mieczysław Kasprzak (PSL): Reforma KRUS miałaby polegać na wprowadzeniu w miejsce obecnego ubezpieczenia rolników ryczałtowej składki wspólnie z podstawową emeryturą.
Audio

KRUS w obecnej formie miałby zostać przekształcony w Kasę Ryczałtowych Ubezpieczeń Społecznych. Ryczałt miałby dotyczyć nie tylko rolników, ale także przedsiębiorców i tych, którzy pracują na samozatrudnieniu.

>>>Pełny tekst rozmowy

Mieczysław Kasprzak, wiceminister gospodarki z PSL, powiedział, że reformowanie KRUS-u nie wiąże się w żaden sposób z kampanią wyborczą, gdyż już dwa lata temu jego partia przedstawiała propozycje zmian.

- Kiedy nastroje wokół OFE uspokoiły się, mamy czas żeby wrócić do debaty na temat tego, co zrobić z ubezpieczeniami społecznymi rolników – zauważył gość magazynu "Z kraju i ze świata".

Mieczysław Kasprzak zaznaczył, że rolnicy płacą na dzień dzisiejszy składkę ryczałtową i mają ryczałtowe, czyli najniższe świadczenia emerytalne. Dzięki temu każdy wie ile płaci i jakie będzie miał świadczenie.

- Jeżeli ktoś decyduje się na wyższą składkę liczy na to, że będzie miał w przyszłości wyższe świadczenia - dodał w radiowej Jedynce.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz

(pp)

Czytaj także

Jakie czekają nas emerytury?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 19:56
Goście Zuzanny Dąbrowskiej dyskutowali o emeryturach i zmianach w funkcjonowaniu OFE.
rozwiń zwiń