X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grecji nie uda się uniknąć bankructwa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 12:30
Prof. Danuta Hubner (PO): Musimy mieć świadomość, że w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat Grecja nie będzie w stanie spłacić swojego zadłużenia, dlatego potrzebuje innego rozwiązania.
Audio

Według eurodeputowanej ważne jest jednak, aby wybrać dobry moment na przeprowadzenie tzw. kontrolowanego bankructwa.

Jednak zdaniem profesor Hubner zanim Grecja przeprowadzi bankructwo najpierw należy przygotować banki, w których jest zadłużona. -To są banki francuskie, niemieckie, także greckie. Trzeba czasu, aby te banki dokapitalizować, aby one mogły w przyszłości przez taki zabieg restrukturyzacyjny przejść – mówiła w magazynie "Z kraju i ze świata".

Kontrolowane bankructwo Grecji, w opinii prof. Danuty Hubner, nie wstrząśnie rynkami Europy i Polski. - Gdyby to się wydarzyło półtora roku temu w nocy, to prawdopodobnie skutki mogłyby być nieoczekiwane i silne. Dzisiaj, po półtora roku przeczołgiwania się przez ten proces, rynki w dużym stopniu zaabsorbowały już ta potencjalną opcję – tłumaczyła prof. Danuta Hubner.

>>>Pełny tekst rozmowy

Zdaniem europoseł przedłużanie obecnej sytuacji, w której znalazła się Grecja, może wywołać "efekt domina" w strefie euro. - Musimy mieć świadomość, że w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat, Grecja nie będzie w stanie spłacić zadłużenia, dlatego potrzebuje innego rozwiązania – podkreśliła profesor.

Dodała, że do greckiej tragedii finansowej doprowadziła nieodpowiedzialna polityka jaką prowadzili Grecy.- Wiele instytucji, które miały świadomość tej polityki, przymykały oczy – zauważyła Hubner.

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja poprosi o restrukturyzację długu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 10:57
Grecja oświadczyła UE i MFW, że chce, by dokonano restrukturyzacji jej zadłużenia i oczekuje się podjęcia w czerwcu rozmów w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja: spłacimy wszystko, będę dalsze cięcia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 12:43
Grecki premier Jeorios Papandreu zapewnia, że nie nastąpi restrukturyzacja zadłużenia kraju. Aby tego uniknąć, gabinet przygotowuje nowy pakiet cięć rządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska się waha: ile euro dla Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 06:45
Unijnym ministrom finansów nie udało się porozumieć w sprawie szczegółów kolejnej międzynarodowej pomocy dla pogrążonej w kryzysie Grecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Grecja to test na europejską solidarność

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 21:25
Polska w czasie swojej prezydencji będzie wspierać te decyzje, które będą wzmacniały strefę euro – zapewnił Donald Tusk.
rozwiń zwiń