X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityka sięgnęła bruku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 14:00
Tomasz Kalita (rzecznik SLD): Polskie piekiełko, wojna między PiS-em i Platformą Obywatelską przeniosła się na forum Parlamentu Europejskiego, co nie służy wizerunkowi naszego kraju.
Audio

W ocenie rzecznika SLD sześcioletnia wojna między PiS i PO sprawiła, że polityka sięgnęła bruku. – To bardzo źle służy polskiej prezydencji, polskiemu wizerunkowi. My jako SLD z zażenowaniem się temu przyglądaliśmy. Lewica w tym nie uczestniczyła – zastrzegł.

Tomasz Kalita wskazał na jeszcze jeden aspekt wczorajszej wymiany zdań. – Wydaje się, że albo Zbigniew Ziobro sabotuje kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości i chce, żeby PiS-owi nie wyszło – bo ta wojna nie służy PiS-owi, nie tylko wizerunkowi Polski – albo to jest już obrany kierunek przez Zbigniewa Ziobrę i jego grupę do przejęcia władzy w PiS-ie po wyborach.

>>>Pełny zapis rozmowy

W magazynie "Z kraju i ze świata" ocenił, że działacze PIS-u sugerują, że polski rząd prowadzi politykę podobną do węgierskiej. - Jak pamiętamy tamta prezydencja też się cechowała ograniczeniem swobody wolności słowa, mediów. I tak próbuje PiS polską prezydencję kreować. 

Kalita podkreślił, iż lewica skłania się ku ocenie Platformy Obywatelskiej i wystąpienia premiera jako brak zgodności słów z czynami. - Mamy żal do pana premiera, że próbował się przedstawić jako bardzo proeuropejski polityk, Polskę przedstawić jako bardzo proeuropejski kraj – co jest akurat słuszne, ale nie chce podpisać Karty Praw Podstawowych – argumentował rzecznik SLD.

W komentarzu nie mogło zabraknąć odniesień do kampanii wyborczej i pytań o miejsca na liście SLD dla byłych premierów Leszka Millera i Józefa Oleksego, co rozstrzygnąć ma zarząd krajowy partii. - Myślę, że będą mieli godne, wysokie miejsca – podsumował Kalita. Wczoraj śląscy działacze zadecydowali, że rzecznik SLD stanie na czele gliwickiej listy ugrupowania w jesiennych wyborach do Sejmu.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(ed)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłótnie w Strasburgu. Ziobro atakuje rząd

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 11:51
Zbigniew Ziobro oskarżył rząd, że nie uznaje takich wartości jak wolność słowa. - To eksport obciachu z kraju - skomentował te słowa Ziobry Michał Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeszcze Unia nie zginęła, póki my żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 16:58
Prof. Henryk Domański (PAN): Przemówienie premiera Tuska na otwarcie prezydencji taktownie promowało polskie interesy. Wyczucia zabrakło Zbigniewowi Ziobrze
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce, by polska prezydencja się nie powiodła

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 19:20
Jacek Kucharczyk (szef ISP): Potwierdzeniem tego jest dzisiejsze wystąpienie europosłów PiS w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń