Polityka sięgnęła bruku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 14:00
Tomasz Kalita (rzecznik SLD): Polskie piekiełko, wojna między PiS-em i Platformą Obywatelską przeniosła się na forum Parlamentu Europejskiego, co nie służy wizerunkowi naszego kraju.
Audio

W ocenie rzecznika SLD sześcioletnia wojna między PiS i PO sprawiła, że polityka sięgnęła bruku. – To bardzo źle służy polskiej prezydencji, polskiemu wizerunkowi. My jako SLD z zażenowaniem się temu przyglądaliśmy. Lewica w tym nie uczestniczyła – zastrzegł.

Tomasz Kalita wskazał na jeszcze jeden aspekt wczorajszej wymiany zdań. – Wydaje się, że albo Zbigniew Ziobro sabotuje kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości i chce, żeby PiS-owi nie wyszło – bo ta wojna nie służy PiS-owi, nie tylko wizerunkowi Polski – albo to jest już obrany kierunek przez Zbigniewa Ziobrę i jego grupę do przejęcia władzy w PiS-ie po wyborach.

>>>Pełny zapis rozmowy

W magazynie "Z kraju i ze świata" ocenił, że działacze PIS-u sugerują, że polski rząd prowadzi politykę podobną do węgierskiej. - Jak pamiętamy tamta prezydencja też się cechowała ograniczeniem swobody wolności słowa, mediów. I tak próbuje PiS polską prezydencję kreować. 

Kalita podkreślił, iż lewica skłania się ku ocenie Platformy Obywatelskiej i wystąpienia premiera jako brak zgodności słów z czynami. - Mamy żal do pana premiera, że próbował się przedstawić jako bardzo proeuropejski polityk, Polskę przedstawić jako bardzo proeuropejski kraj – co jest akurat słuszne, ale nie chce podpisać Karty Praw Podstawowych – argumentował rzecznik SLD.

W komentarzu nie mogło zabraknąć odniesień do kampanii wyborczej i pytań o miejsca na liście SLD dla byłych premierów Leszka Millera i Józefa Oleksego, co rozstrzygnąć ma zarząd krajowy partii. - Myślę, że będą mieli godne, wysokie miejsca – podsumował Kalita. Wczoraj śląscy działacze zadecydowali, że rzecznik SLD stanie na czele gliwickiej listy ugrupowania w jesiennych wyborach do Sejmu.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(ed)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłótnie w Strasburgu. Ziobro atakuje rząd

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 11:51
Zbigniew Ziobro oskarżył rząd, że nie uznaje takich wartości jak wolność słowa. - To eksport obciachu z kraju - skomentował te słowa Ziobry Michał Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeszcze Unia nie zginęła, póki my żyjemy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 16:58
Prof. Henryk Domański (PAN): Przemówienie premiera Tuska na otwarcie prezydencji taktownie promowało polskie interesy. Wyczucia zabrakło Zbigniewowi Ziobrze
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce, by polska prezydencja się nie powiodła

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 19:20
Jacek Kucharczyk (szef ISP): Potwierdzeniem tego jest dzisiejsze wystąpienie europosłów PiS w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń