X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest kondycja mediów publicznych?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 19:00
Dlaczego prezydent Bronisław Komorowski przyjął sprawozdanie KRRiT wbrew stanowisku PO – zastanawiali się uczestnicy jedynkowej debaty.
Audio

Prezydent zaakceptował sprawozdanie KRRiT, oznacza to, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal będzie funkcjonowała w obecnym składzie. 

Tomasz Kalita z SLD podkreślił, że decyzji prezydenta nie można rozpatrywać w ramach prowadzenia kampanii wyborczej. Jego zdaniem świadczy ona o tym, że Bronisław Komorowski próbuje budować ponadpartyjną prezydenturę, niezwróconą w kierunku jednej partii politycznej. Dodał, że SLD bardzo cieszy się z tego powodu.

- Ta Krajowa Rada ma zdecydowanie silniejszy mandat, gdyż nie jest zdominowana przez żadną formację polityczną, a kolejna mogłaby być. Obecna gwarantuje większą apolityczność mediów – dodał.

Marek Wójcik z PO zauważył, że tą decyzją prezydent wziął na siebie odpowiedzialność za funkcjonowanie KRRiT.

- Ta wielka koalicja medialna w pewnym momencie się rozpadła na skutek targów między PO i SLD. Następnie doszło do zawiązania mniejszej koalicji tylko pomiędzy PO i PSL. Stary skład Krajowej Rady okazał się już niepotrzebny i PO chciała go zmienić. Zapewne do tego by doszło, gdyby nie to, że prezydent Komorowski zorientował się, że w takim wypadku dwóch członków Krajowej Rady, których on nominował, nie mogłoby do niej wrócić – tłumaczył Zbigniew Girzyński z PiS.

Ewa Kierzkowska z PSL zgodziła się z twierdzeniami posła PiS. Dodała, że gdyby prezydent Komorowski zgodził się na rozwiązanie Krajowej Rady, to wybór nowych członków zbiegłby się z kampanią wyborczą.

Jacek Pilch z PJN zaznaczył, że prezydent, podejmując taką decyzję, zdystansował się od PO, gdyż stara się myśleć o jedną kadencję do przodu i nie wie, w jakiej kondycji będzie ta partia.

- Problemy związane z zamieszaniem wokół Krajowej Rady to nie są sprawy, które zaprzątają głowę Polaków – podsumował w debacie w Jedynce.

Debatę prowadził Przemysław Szubartowicz.

(pp)

>>>Pełny tekst Debaty

 

 

 

 

 

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: zaufanie do mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 11:13
Media publiczne w Polsce cieszą się zbliżonym zaufaniem do najlepiej ocenianych instytucji publicznych - policji i wojska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KRRiTV: "mniejsza opłata za abonament to swego rodzaju zachęta"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 01:00
Jeżeli do wtorku zdecydujemy się zapłacić za abonament z góry za cały rok, to zaoszczędzimy 17,5 złotego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KRRiT ogłosi dziś skład rady nadzorczej telewizji publicznej?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 02:00
Kadencje władz Telewizji Polskiej - jak i Polskiego Radia - wygasły w sierpniu ubiegłego roku. Do chwili powołania nowych gremiów, spółki są zarządzane tymczasowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Jędrzejewski: słuchacze potrzebują słuchać słowa mówionego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 11:55
Nie wystarcza im zapełnianie ramówki niemal wyłącznie muzyką, jak robią to rozgłośnie komercyjne - twierdzi szef rady nadzorczej Polskiego Radia Stanisław Jędrzejewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli nie abonament, to co?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 17:10
Tadeusz Sławecki (PSL): Mam pretensje do swoich kolegów z PO, że niejednoznacznie wypowiadają się w sprawie abonamentu.
rozwiń zwiń