Perfidny plan PO

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 13:05
Marek Wikiński (SLD): Donald Tusk chce spolaryzować polską scenę polityczną jak przed czterema laty.
Audio

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma za złe premierowi Donaldowi Tuskowi, że zaproponował debatę przedwyborczą jedynie Prawu i Sprawiedliwości. Zdaniem Sojuszu ma to na celu zmarginalizowanie opozycji.

Poseł SLD Marek Wikiński uważa, że w tych wyborach PiS nie ma szans na powrót do władzy i wszyscy o tym wiedzą. – Jeżeli wczytać się w badania opinii publicznej, to widać, że tworzy się duża partia ludzi, którzy deklarują, iż nie wezmą udziału w wyborach – mówi poseł w magazynie "Z kraju i ze świata". To 32-38 procent Polaków, którzy zniechęcili się do polityki. Na to nakłada się pogarszająca się sytuacja polskich rodzin. Wikiński przypomina, że szef Sojuszu Grzegorz Napieralski już dawno zaproponował premierowi debatę o przyszłości Polski i o tym, co czeka Polaków po wyborach 9 października. – Do tej pory nie było odpowiedzi na to zaproszenie – mówi parlamentarzysta.

>>>Pełny zapis rozmowy do przeczytania

Gość Jedynki uważa, że przedstawienie wczoraj byłych parlamentarzystów SLD, którzy przeszli na listy PO, miało na celu medialne zagłuszenie konwencji wyborczej Sojuszu. – Panowie Rosati, Arłukowicz i Pinior to ludzie Marka Borowskiego, byli członkowie Socjaldemokracji Polskiej, projektu, który był niewypałem politycznym – ocenia Marek Wikiński. Jeśli zaś chodzi o Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, to startuje on do Senatu jako kandydat niezależny i SLD popiera tę kandydaturę. – Mam nadzieje, że ludzie lewicy poprą pana Gintowt-Dziewałtowskiego w tych wyborach – mówi poseł. I cieszy się, że popiera go również PO, gdyż warto, żeby tak pracowity – w opini Wikińskiego – parlamentarzysta wszedł w Senatu.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(ag)

Czytaj także

Jak nie SLD, to kto? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 07:53
Marek Balicki (SLD): Sojusz podejmuje w Sejmie sprawy, których inne partie się nie dotykają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SLD traci na wizerunku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 08:58
Józef Oleksy (SLD): Następuje uszczerbek na wiarygodności partii w związku z tym, co się dzieje wokół list wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania wyborcza PSL bez "czarnego PR"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2011 12:09
Podczas tegorocznej kampanii wyborczej do Parlamentu PSL będzie dyskutował na argumenty - mówi Polskiemu Radiu minister rolnictwa, Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO chce zbudować koalicję z SLD (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 07:55
Mariusz Błaszczak (PiS): PO chce rozmiękczyć przyszłego koalicjanta i dominować w przyszłej koalicji.
rozwiń zwiń