SLD nadal słabo

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 12:15
Dr Bartłomiej Biskup (politolog): Sojuszowi zaszkodziły między innymi zawirowania na listach wyborczych.
Audio

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej", Platforma Obywatelska cieszy się 33-procentowym poparciem, natomiast PiS – poparciem 21-procentowym. Wciąż w tyle jest SLD, na które głos oddałoby jedynie 7 proc. wyborców. – Wynika to z osłabienia linii wyborczej partii – uważa politolog i sugeruje, że być może to poparcie wzrośnie po niedzielnej prezentacji programu partii. W opinii dr. Bartłomieja Biskupa Platforma Obywatelska zaczęła "zjadać SLD".

Gość magazynu "Z kraju i ze świata" stwierdził również, że partii Grzegorza Napieralskiego brakuje "zdecydowania kampanijnego". – SLD poszło w powtórkę kampanii prezydenckiej, a jednak to jest trochę inna kampania – ocenia Biskup.

>>>Pełny tekst rozmowy do przeczytania

Z sondażu TNS OBOP wynika także, że aż 26 proc. ankietowanych nie wie, czy weźmie udział w październikowych wyborach. – To bardzo duża liczba. To są ludzie, którzy nie dość, że nie widomo, na kogo zagłosują, to jeszcze mogą nie pójść do urn – mówi dr Biskup. Dodaje, że jego zdaniem większość osób, które są niezdecydowane, nie weźmie udziału w wyborach, co skutkować będzie niską frekwencją. – To ma znaczenie dla partii politycznych i premiuje te ze stabilnym elektoratem – tłumaczy.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(mb)

Czytaj także

Polityczna nuda zniechęca do głosowania? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 08:15
Prof. Henryk Domański (socjolog): Ci, którzy interesują się polityką są znużeni i znudzeni konfliktem między Platforma Obywatelską i PiS-em.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma jest skazana na koalicję

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 18:15
Prof. Henryk Domański (socjolog): W ciągu ostatnich miesięcy w żadnym z sondaży Platforma Obywatelska nie przekroczyła 50-procentowego poparcia. Nie ma szans na samodzielne rządy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż TNS OBOP: rośnie poparcie dla PiS i PSL

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 11:30
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w połowie sierpnia, wygrałaby je PO, uzyskując 45 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 30-proc. poparciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory 2011: głosować chcą emeryci i studenci

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 09:30
Zaledwie co trzeci Polak ma pewność, że chce iść oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych (34 procent).
rozwiń zwiń