X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wakacje 2011 – było bezpieczniej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 18:15
Katarzyna Turska (Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego): W okresie czerwiec-sierpień zmalała liczba wypadków i ofiar. Ciągle jednak jest ich dużo.
Audio
  • Wakacje 2011 – było bezpieczniej - rozmowa z Katarzyną Turską

Choć wakacje 2011 r. statystycznie były bezpieczniejsze niż zeszłoroczne, to niepokoi liczba kierowców, którzy jeździli na tzw. podwójnym gazie. – Policja zatrzymała 123 tys. pijanych kierowców, czyli o 9 tys. więcej niż w zeszłym roku – poinformowała Katarzyna Turska.

Jak tłumaczyła ekspert z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zwykle myślimy: prysznic, kawa, jajecznica i mogę jechać. Tymczasem w organizmie nadal jest alkohol, który uniemożliwia nam prowadzenie pojazdu. – Dajmy szansę wątrobie. Ona niezależnie od pory dnia musi ten alkohol przetrawić. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, czy możemy wsiąść za kierownicę, to za nią nie wsiadajmy – apelowała Turska.

Radziła, aby w takich sytuacjach poprosić kogoś o podwiezienie lub podjechać taksówką do najbliższego komisariatu i poprosić policjanta o sprawdzenie alkomatem zawartości alkoholu w organizmie.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy kierowcy nie boją się żadnych kar

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 18:15
Kary za jazdę "po pijaku" są coraz surowsze. Obecnie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu można stracić prawo jazdy nawet na całe życie. Jednak pijanych kierowców i wypadków nie ubywa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski kierowca

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 11:00
Andrzej Maciejewski (zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad): W Polsce ginie najwięcej osób na drogach w całej Unii Europejskiej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto nie powinnien wsiadać za kierownicę?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 08:35
Trwa Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. Policja opracowała listę osób, które nie powinny w ten weekend wsiadać za kierownicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadkom winni są kierowcy, nie drogi (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:59
Podkom. Jarosław Gnatowski (Biuro Ruchu Drogowego KG Policji): Mimo wysokich kar zwiększa się liczba osób jeżdżących po drogach pod wpływem alkoholu.
rozwiń zwiń