Politycy czyli branża rozrywkowa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 19:25
Dlaczego PSL jest zawsze w centrum? Czemu Jarosław Kaczyńki chce bronić Donalda Tuska? I dlaczego ksiądz nie zagłosuje na Palikota? - tłumaczą Piotr Najsztub i Jan Wróbel.
Audio

Publicyści twierdzą, że "jeśli ankietowani nie robili sobie z nas jaj, mówiąc, że zagłosują na Palikota" to on miał najlepszą kampanię. - Bo ma na tyle eklektyczny program, że każdy - kto nie jest księdzem - może się w nim odnaleźć - tłumaczy w Jedynce Jan Wróbel. Piotr Najsztub zwraca uwagę, że gdy do Sejmu wejdą szeregi działaczy Ruchu Palikota, "może być wesoło".

Zdaniem Najsztuba Kaczyńskiemu nie zdano najważniejszego pytania, co zrobi ze sprawą Smoleńska, gdy zostanie premierem. Nie spytano też Tuska o kwestie odpowiedzialności za błędy podległych mu urzędników, z którymi nie chciał czy nie mógł się rozstać, np. z Grabarczykiem.

- Polscy politycy dołączyli do branży rozrywkowej i tak jak nie pytamy Wajdy czy Dody o podatek VAT, tak nie pytamy o niego polityków - mówi Jan Wróbel. - Byłoby to właściwie wesołe, gdyby nie to, że ci ludzie decydują o najważniejszych sprawach naszego kraju - dodaje.

Goście Jedynki zastanawiają się też, dlaczego PSL jest zawsze w centrum, niezależnie od aktualnego układu politycznego i jakim cudem przy tak kiepskich kampaniach osiąga dwucyfrowe wyniki. W dyskusji także o tym, czemu Jarosław Kaczyński chce bronić Donalda Tuska i jak temperatura powietrza wpłynie na wynik wyborów.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie chodzi o honor, tylko o podatki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 17:26
Jan Ołdakowski (PJN): Chcemy, by premier zadeklarował, że jeśli PO dojdzie do władzy, przeprowadzi reformę finansów publicznych, nie podnosząc podatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idziemy, by rozbetonować scenę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 13:27
Robert Biedroń (Ruch Palikota): Wyborcy, którzy nie wiedzą, czy iść na wybory, na pewno nie zagłosują na PiS lub Platformę. Mogą za to oddać głos na nas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To koniec systemu liberalnego, otrząśnijmy się!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 13:19
Bogusław Ziętek (Polska Partia Pracy): Jeśli ludzie będą pracować za przysłowiową miskę ryżu, nigdy nie wyjdziemy z kryzysu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głupia konkurencja marnuje głosy wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 16:30
Mieczysław Kasprzak (wiceminister gospodarki - PSL): Mam pretensje do tych ludzi, którzy nie mają szans wygrania w środowisku wiejskim i idą, wywieszają plakaty i mówią: głosujcie na mnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miller przeciw Kaczyńskiemu, Palikotowi i reszcie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 17:41
Leszek Miller (SLD): Gazeta Wyborcza robi wszystko, by wesprzeć Palikota, a utrącić SLD. Kaczyński to pieniacz, a PO wyżej stawia interes własny niż Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość mediów publicznych - wyborcza debata Jedynki (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 20:03
O to, jak finansować publiczne radio i telewizję oraz dlaczego Polacy nie wierzą w demokrację, spierają się przedstawiciele ośmiu komitetów wyborczych
rozwiń zwiń