X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biblioteka - więcej niż myślisz!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 17:40
Rafał Kramza (Program Rozwoju Bibliotek): Inicjujemy programy, które mają zahamować spadek czytelnictwa w Polsce.
Audio

– Samorządowcy w naturalny sposób wybierają to, co służy większej liczbie mieszkańców. Dlatego wójt lub burmistrz raczej sfinansuje chodnik niż bibliotekę. Namawiamy więc biblioteki, by wychodziły do mieszkańców, rozszerzając ofertę, stając sie bardziej atrakcyjnymi – mówi Rafał Kramza z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Ponad 400 bibliotekarzy zjawiło się na spotkaniu w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, by przedyskutować pomysły na ich unowocześnienie.

3,5 tys. placówek już skorzystało z możliwości bezpłatnego podłączenia internetu, ufundowanego na trzy lata przez Telekomunikację. – Na zachodzie do biblioteki przychodzi się niekoniecznie po papierową książkę, ale także po e-booka i czytnik do niego – mówi Kramza. Dla nas to dopiero przyszłość, ale już dziś bibliotekarz może pomóc zorientować się w internecie, wskazać wśród masy informacji te wartościowe. – Można prowadzić kursy internetowe dla seniorów, zajęcia dla dzieci, a poprzez nie można dotrzeć do rodziców – tłumaczy gość Jedynki.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak