Tusk poniewiera Schetyną

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 13:08
Eugeniusz Kłopotek (PSL): Niepokoi mnie walka o władzę na szczytach Platformy, nie tylko jako przyszłego koalicjanta, ale także jako obywatela.
Audio

Czasy przed nami naprawdę niełatwe i taki konflikt niczemu nie służy. Trzeba się dogadać i pójść do przodu, bo Polska tego oczekuje – mówi w Jedynce Eugeniusz Klopotek z PSL. Twierdzi, że jest zaniepokojony walką o władzę na szczytach Platformy, nie tylko jako przyszły koalicjant, ale także jako obywatel. Jego zdaniem niekwestionowanym liderem PO jest Donald Tusk, o czym mowi też Grzegorz Schetyna. Jednak to, co mogliśmy ostatnio obserwować, to – zdaniem Kłopotka – poniewieranie człowiekiem. Podkresla, że Grzegorz Schetyna jest wartościowym człowiekiem i dobrym marszałkiem.

– Ale oczywiście jeśli Platforma zdecyduje, że chce desygnować na to stanowisko Ewę Kopacz, PSL jako koalicjant poprze tę kandydaturę. Co do naszej kolezanki Ewy Kierzkowskiej w poprzedniej kadencji też były obiekcje, a świetnie dała sobie radę – tłumaczy. Ludowcy chcą teraz "wykorzystać" Kierzkowską, która nie zdobyla mandatu, w rządzie. Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy Anny Fedak. – Była bardzo dobrym ministrem. Zrobila porządek z emeryturami pomostowymi i z OFE – chwali ją partyjny kolega.

>>>Pełny zapis rozmowy

Kłopotek mówi, że PSL powinno przeanalizować wynik wyborczy, który jest poniżej oczekiwań. – Musimy spojrzeć zwłaszcza na te regiony, gdzie nie udało się zdobyć ani jednego mandatu. Nie, żeby rozliczać, ale żeby wspierać – wyjaśnia.

Rozmawial Paweł Wojewódka.

(lu)

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: nie widzę możliwości i potrzeby zmieniać partii

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 09:15
- Platforma jest moją partią, zakładałem ją i dobrze się w niej czuję. Nie widzę możliwości i potrzeby zmieniać partii, z którą jestem tak mocno związany - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna w Sygnałach dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez tarć w Platformie? Nie będzie rozwodu Tuska i Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 07:24
Donald Tusk uznał, że nie warto dzielić Platformy przed wyborami - pisze "Gazeta Wyborcza". Jednocześnie z układaniem list czeka do czerwca - tak na wszelki wypadek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma Obywatelska zaczyna umizgiwać się do ludowców

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 06:16
Platforma Obywatelska obawia się, że jesienią PSL może stworzyć koalicję z PiS i SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: Platforma będzie musiała zapłacić cenę za wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 07:30
Ruch będzie korzystał na słabości Platformy w tej kadencji – przyznaje Janusz Palikot w rozmowie z "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja do lutego musi zreformować KRUS

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 07:40
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, opłacanie rolnikom składki zdrowotnej z budżetu państwa jest niezgodne z Konstytucją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobył najwięcej głosów, ale nie chce mandatu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 18:00
Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas z PSL nie przyjmie zdobytego w wyborach mandatu poselskiego - nadal zamierza pracować w samorządzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sawicki o KRUS: jestem w porozumieniu z Bonim

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 08:49
Marek Sawicki, minister rolnictwa (PSL): składka zdrowotna rolników powinna zależeć od ich dochodów.
rozwiń zwiń