X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto zapłaci za kryzys?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 20:16
Czy zabierając rolnikom i mundurowym poradzimy sobie z kryzysem - spierają się politycy PO, PSL i SLD.
Audio

W Polsce nie ma kryzysu, on jest w strefie euro, a szczególnie w Grecji – mówi Marcin Święcicki (PO). – Mamy pewne spowolnienie, ale nie ma kryzysu finansów ani recesji – dodaje. Święcicki sądzi, że być może z powodu perturbacji w Unii Europejskiej złoty się osłabi i dlatego potrzebne są reformy. – Dlatego należy ograniczać deficyt z 7 do 3 proc., być ostrożnym w wydatkach, zreformować KRUS i system emerytalny mundurowych dla funkcjonariuszy przychodzących do pracy.

Tadeusz Iwiński (SLD) przypomina, że zadłużenie Polski wynosi 777 mld zł i w ciągu czterech lat rządów PO wzrosło o 50 proc. – Trzeba wypracować wspólny mianownik głównych ugrupowań politycznych wobec wyzwań ekonomicznych, jakimi jest np. starzenie się społeczeństwa – zachęca. Tłumaczy też kulisy europejskich decyzji. – Najważniejsza jest jutrzejsza decyzja Bundestagu, który ma zdecydować o zwiększeniu środków na fundusz ratowniczy – informuje.

Krzysztof Borkowski (PSL) twierdzi, ze przyczyną kryzysu jest "rozdęty socjal": rozbudowana biurokracja, bezrobotni uchylający się od świadczenia pracy, utrudnienia dla przedsiębiorców. – Konieczne jest usprawnienie systemu podatkowego. Trzeba zadbać o wpływy do budżetu, np. wiele sklepów wielkopowierzchniowych nie płaci podatków – tłumaczy Borkowski. Jak mówi, PSL nie jest przeciwny reformie KRUS, broni tylko polskich rolników, którzy w tej chwili napędzają polską gospodarkę. – Nie można jednak jednym ruchem podwyższyć stawki o 300 czy 400 proc. – tłumaczy.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Pełny zapis Debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w Polsce musimy podnieść wiek emerytalny?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2010 12:00
Kryzys ekonomiczny na świecie wpłynie na wysokość naszych emerytur. Coraz więcej państw europejskich decyduje się na podniesienie wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mierzmy siły na zamiary – nie twórzmy iluzji (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 07:15
Prof. Leszek Balcerowicz: Bardzo ważne jest to, aby nie stwarzać wrażenia, że Polska może rozwiązać wszystkie problemy Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejskie banki dostaną 100 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 08:26
Ponad 100 miliardów euro będzie potrzebne na dokapitalizowanie dla europejskich banków, co ma uchronić je przed kryzysem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W środę ma być trzy razy "tak"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 09:30
Banki zostaną dokapitalizowane, grecki dług zrestrukturyzowany, a fundusz stabilności wzmocniony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gospodarka stoi na skrzyżowaniu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:15
Prof. Witold Orłowski (ekonomista): Wiadomo, że wiecznie tak stać nie możemy. Albo skręcimy w dobrą stronę, albo w złą.
rozwiń zwiń