Musimy się lepiej poznać z Ruchem Palikota

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 13:12
Katarzyna Piekarska (SLD): Być może dojdzie do połączenia Sojuszu i Ruchu Palikota, ale na razie liczymy tylko na ścisłą współpracę.
Audio

Wiele kwestii światopoglądowych łączy SLD i Ruch Palikota - uważa Katarzyna Piekarska z Sojuszu. Jak mówi, klub SLD zamierza w nowej kadencji Sejmu w pierwszej kolejności zgłaszać projekty o charakterze światopoglądowym, tzn. o związkach partnerskich i in vitro. - I liczymy na poparcie Ruchu Palikota w tych sprawach - tłumaczy gość Jedynki. Stąd spotkanie Ryszarda Kalisza i Roberta Biedronia, zakończone ustaleniem, że w grudniu obie partie skierują do laski marszałkowskiej dopracowany projekt ustawy o związkach partnerskich. Piekarska nie wyklucza, że za jakiś czas nastąpi fuzja tych dwóch ugrupowań. - Na razie jednak Ruch Palikota to straszny miszmasz. Nie wiemy, z kim mamy do czynienia. Są tam osoby, które domagają się przywrócenia kary śmierci, a w poprzednich wyborach startowały pod sztandarami Janusza Korwina-Mikke - opowiada Piekarska.

>>>Pełny zapis rozmowy

Zapewnia, że nie będzie kandydowała na szefa SLD. - Choć kobieta na czele Sojuszu to by była nowa jakość - mówi działaczka lewicy. Jej zdaniem odpowiednią kandydatką byłyby np. Joanna Senyszyn. Piekarska zapowiada także, że SLD chce jak najszybciej złożyć projekt ustawy podwyższającej progi dochodu uprawniającego do pomocy społecznej.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Czytaj także

Miller: Kopyciński powinien oddać mandat

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 13:03
– Pan Kopyciński powinien pójść za przykładem swojego nowego guru - powiedział Leszek Miller komentując transfer posła-elekta do Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z SLD do Palikota. "Sojusz się sypie"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 15:11
Po wyborczej porażce Sojusz Lewicy Demokratycznej się sypie - tak polityczny transfer posła elekta SLD do Ruchu Palikota komentuje doktor Olgierd Annusewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Telefon z nieba". Czarzasty mówi "nie" SLD

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 19:44
Włodzimierz Czarzasty, szef Stowarzyszenia Ordynacka powiedział telewizyjnym "Wiadomościom”, że nie będzie kandydował na przewodniczącego SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot do Millera: zróbmy dobrą ustawę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 18:46
Lider Ruchu Palikota Janusz Palikot proponuje szefowi klubu SLD Leszkowi Millerowi spotkanie w sprawie przygotowania dobrego projektu ustawy o związkach partnerskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalisz i Biedroń paktują nt. związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 13:30
W środę rano spotkają się wiceszef klubu SLD Ryszard Kalisz oraz poseł-elekt z Ruchu Palikota Robert Biedroń. Rozmowa ma dotyczyć ustawy o związkach partnerskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy projekt ws. związków partnerskich w grudniu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 07:57
Ryszard Kalisz z SLD i Robert Biedroń z Ruchu Palikota będą współpracować na rzecz wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich.
rozwiń zwiń