SLD: Chcemy uwolnić Kościół od polityki

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 12:35
Dariusz Joński (SLD): Zapraszamy posłów PO i duchownych na debatę o rozdziale Kościoła od państwa. Panią marszałek poprosimy o patronat.
Audio

Rzecznik klubu SLD Dariusz Joński mówił w radiowej Jedynce, że SLD proponuje debatę 22 listopada o godz. 11. – To nie tylko temat jednego krzyża, który jest w Sejmie, ale też finansów Kościoła, religii w szkołach, symboli religijnych – wyjaśniał Dariusz Joński.

Powiedział, że SLD liczy na obecność posłów Platformy Obywatelskiej: – Dziś lub w poniedziałek wystąpimy z prośbą do pani marszałek, żeby objęła patronatem tę debatę i zaprosimy posłów PO. Jeśli cokolwiek zostanie wdrożone, nie będzie to możliwe bez udziału Platformy. Politycy SLD chcą także wyslać zaproszenia do duchownych, m.in. do ks. Adama Bonieckiego i ks. Kazimierza Sowy.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Rzecznik klubu Sojuszu potwierdził, że poprze wniosek klubu Janusza Palikota o usunięcie krzyża z sali sejmowej, jeśli dojdzie do głosowania.

W środę SLD poinformował o pakiecie ustaw socjalnych, które mają być prezentowane od przyszłego tygodnia. Dariusz Joński nie krył, że dla Sojuszu najważniejsze są teraz projekty socjalne, choć "światopoglądowe też są istotne".

agkm

Czytaj także

Pikieta na Wiejskiej. Przed Sejmem stanął krzyż

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 14:00
Przed Sejmem pikietuje kilka osób, które wzywają posłów do obrony krzyża, który wisi w sejmowej sali obrad. Mają ze sobą kilkumetrowy drewniany krzyż i transparenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: usuńmy krzyż, aby nie był wykorzystywany

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 15:02
Janusz Palikot powiedział, że domaga się usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu nie tylko ze względu na świeckość państwa, lecz także dlatego, by nie był on wykorzystywany politycznie.
rozwiń zwiń