X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reportaż dowodem na misję publicznych mediów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 17:20
Andrzej Siezieniewski (prezes Polskiego Radia): Reportaż to perła w oceanie słów. Znaleźliśmy kolejne dwie perły do całego sznura pereł, którymi radio może się poszczycić.
Audio

- Nie sposób się nie uśmiechać, kiedy nasi dziennikarze zbierają kolejne nagrody w dziedzinie niezwykle trudnej, która funkcjonuje w pełnym wymiarze w radiu publicznym - mówił prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podczas specjalnej uroczystości.

Podczas spotkania w Studiu im. Władysława Szpilmana ogłoszono werdykty dwóch konkursów: Grand Prix KRRiT oraz "Mazury Cud Natury".

Laury zdobyły dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu: Grand Prix KRRiT przyznano Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, a zwyciężczynią konkursu "Mazury Cud Natury" została Ewa Michałowska.

>>>Sukces Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

/

– To jest jeden z najdobitniejszych dowodów, że Polskie Radio wypełnia swoją misję. Reportaż to jeden z najbardziej szlachetnych gatunków, stawia ważne pytania i na niektóre z nich odpowiada. Polskie Radio, radio niekomercyjne, nasze wspólne radio – słuchaczy, którzy płacą abonament, albo go nie płacą, ale słuchają Polskiego Radia, to jest rzeczywiście niesłychana wartość - mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT. - Polskie Radio z reportażem, słuchowiskiem, Teatrem Polskiego Radia to jest nasza instytucja kultury – dodaje gość Jedynki.

Misja mediów publicznych

Goście radiowej Jedynki poszukiwali "recepty" na stabilne finansowanie mediów publicznych – opłacanie abonamentu i przepisy prawne.

Andrzej

– Przekornie należy tych, którzy nie płacą, namawiać do słuchania radia: gdy to zrobią, dostrzegą źródła prawdziwej wartości, jakie radio ze sobą niesie – ocenia Andrzej Siezieniewski. Zdaniem prezesa Polskiego Radia to, że media publiczne popadły w pewne tarapaty finansowe, jest wynikiem zawirowania dziejowego. Pojawienie się na rynku konkurencji odwróciło uwagę od mediów publicznych i ich roli. – My inicjujemy debatę o mediach publicznych, mamy tutaj ogromne wsparcie KRRiT, inicjujemy dyskusję, licząc na to, że politycy także dosłyszą nasz głos i stworzą nam warunki do wypełniania naszych zadań misyjnych – podkreśla Andrzej Siezieniewski.

>>>Dziennikarz radiowej Jedynki nagrodzony

Przewodniczący KRRiT dodaje, że rozmowy o zagwarantowaniu stabilności mediów publicznych – poprzez abonament albo inną formę pozwalającą na właściwe działanie mediów publicznych – trzeba prowadzić. – Mamy cały zestaw rozwiązań prawnych, będziemy przekonywali polityków wszystkich opcji, żeby zwrócili uwagę na to, jaka wielka siła argumentu stoi za mediami publicznymi, jak wiele od nich oczekujemy. Media publiczne te role pełnią w sposób, którego nie jest w stanie nikt zastąpić. Liczymy na zrozumienie i wsparcie nas w tej sprawie. I to wcale nie będzie oznaczało podwyżki abonamentu, a być może nawet jego obniżkę – przekonuje Jan Dworak.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

(ed)

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KRRiTV pracuje zbyt wolno

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 12:27
Małgorzata Kidawa-Błońska (PO): Albo szybko zostanie powołana nowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji albo pozostanie dotychczasowa, ale pilnie obserwowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski nowym prezesem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 11:13
Na stanowisko prezesa rekomendowała Andrzeja Siezieniewskiego na początku sierpnia Rada Nadzorcza Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 16:30
16 listopada w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu "Mazury Cud Natury".
rozwiń zwiń