Chcemy odsłonić twarze chuliganom

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 12:15
Dariusz Joński (SLD): Stosowanie kar za zasłanianie twarzy podczas demonstracji popieramy. Natomiast zmiana całej ustawy o zgromadzeniach nie jest potrzebna.
Audio

Polityk SLD Dariusz Joński, który był gościem Jedynki, tłumaczył, że jego ugrupowanie nie popiera wszystkich proponowanych zmian w ustawie, a jedynie pomysł dotyczący między innymi stosowania kar za zasłanianie twarzy podczas demonstracji. – Można zauważyć, że podczas demonstracji twarz zasłaniają chuligani, stają się bardziej odważni i przechodzą od słów do czynów – zauważył Joński. – Co do następnych ograniczeń w tej ustawie to uważamy, że tutaj musi się odbyć dyskusja – dodał.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Zdaniem Jońskiego ustawa o zgromadzeniach obecnie jasno określa, kiedy władze samorządowe mogą zakazać odbycia się zgromadzenia. Mogą to zrobić miedzy innymi wtedy, kiedy zagraża to życiu bądź zdrowiu ludzi bądź mienia. – Ja jako były prezydent miasta z tego artykułu ustawy o zgromadzeniach korzystałem. I dzisiaj jest to bardzo jasno sprecyzowane. Wydaje mi się, że dalsze ograniczanie tej ustawy nie jest potrzebne – stwierdził gość Jedynki.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polakom żyje się coraz gorzej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 12:20
Zdaniem Marka Wikińskiego 2011 to będzie bardzo trudny rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą kary za palenie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 10:30
Zakaz palenia nie będzie martwym przepisem. Kary będą płacić zarówno właściciele lokali, jak i klienci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podejście do in vitro to kwestia światopoglądu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 18:15
Bolesław Piecha (PiS): Manipulowanie życiem ludzkim z punktu widzenia moralnego i etycznego jest niedopuszczalne. Niedopuszczalna metoda nie powinna być stosowana w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent rozważy zmianę prawa o manifestacjach?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 19:17
Prezydent Bronisław Komorowski w piątek spotkał się ze swoimi współpracownikami, aby rozważyć, czy obecne prawo regulujące kwestię organizowania zgromadzeń jest wystarczające.
rozwiń zwiń