X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czad zabija!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:39
Kpt. Piotr Cholajda (Państwowa Straż Pożarna): Akcja "Nie dla czadu" już przynosi efekty. Coraz więcej instytucji chce ostrzegać przed tlenkiem węgla.
Audio

– Jest olbrzymi odzew nie tylko ze strony instytucji państwowych, ale także firm ubezpieczeniowych, stowarzyszeń lokatorskich – opowiada kpt. Piotr Cholajda z Państwowej Straży Pożarnej. Wspólna akcja strażaków i Polskiego Radia ma na celu uświadomienie zagrożenia, jakim jest tlenek węgla. To bezwonny gaz, który wydziela się wskutek procesu niedokończonego spalania. Przy niskim stężeniu powoduje omdlenia, przy wysokim – nawet natychmiastowy zgon.

– Nie dość, że go nie czujemy, to jeszcze czad usypia naszą czujność. Sprawia, że jesteśmy zmęczeni, ospali, nic nam się nie chce. Kładziemy sie do łóżka zamiast natychmiast otworzyć okno – opowiada gość Jedynki. Chciałby, by w akcję włączyły się spółdzielnie mieszkaniowe, gdyż to one są zazwyczaj instytucją pierwszego kontaktu, gdy pojawia się zagrożenie tlenkiem węgla. To od nich zależy też konserwacja oraz wymiana instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych.

– Nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile ofiar pochłania CO2 – przestrzega funkcjonariusz Straży Pożarnej. O zagrożeniu mówi się zwykle, gdy giną całe rodziny; śmierci jednej czy dwóch osób nawet nikt nie nagłaśnia. Jak wynika z europejskich statystyk, do zatrucia najczęściej dochodzi w kuchni, pokoju stołowym, garażu lub kotłowni.

Rozmawiał Henryk Szrubarz.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wygraj czujniki czadu w konkursach Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 15:39
Rusza kampania "Nie dla czadu". W Jedynce dowiesz się, jak zapobiegać zatruciom tlenkiem węgla. Można wygrać czujniki dymu i tlenku węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka mówi "nie" dla czadu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 17:58
Radiowa Jedynka włączyła się w kampanię profilaktyczno-edukacyjną, której celem jest informowanie o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program 1 Polskiego Radia wspiera kampanię "Nie dla czadu"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 15:00
Program 1 Polskiego Radia włączył się w kampanię profilaktyczno-edukacyjną "Nie dla czadu". Akcja informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla potrwa do marca przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdynia: 18 osób zatruło się tlenkiem węgla

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 10:02
Do zdarzenia doszło podczas imprezy urodzinowej. Wszystkie osoby - wśród nich troje dzieci - zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tlenek węgla jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 14:49
Bezbarwny i bezwonny cichy zabójca zaskakuje naukowców. Najnowsze wyniki badań pokazują, że w wielkich miastach czad działa jak narkotyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zauważyć niezauważalne

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 20:11
Jest bezwonny, bezbarwny, bez smaku i dlatego tak bardzo niebezpieczny. Powinniśmy wiedzieć, jak działa ów cichy, niewidzialny zabójca.
rozwiń zwiń