X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cały świat solidaryzował się wtedy z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 18:30
TVP Historia w rocznicę stanu wojennego pokaże amerykański show, który powstał w kilka tygodni po 13 grudnia 1981 roku, w geście solidarności z Polakami.
Audio

– Po raz pierwszy w Polsce na antenie telewizyjnej będzie można zobaczyć show, który miał premierę dokładnie 30 lat temu w USA – wyjaśnia gość radiowej Jedynki Anna Kwiatkowska, dziennikarka TVP Historia.

Jak zaznacza, program nagrano w Stanach Zjednoczonych, ale wziął w nim udział cały świat, jednego dnia – 30 stycznia 1982 roku. Właśnie wtedy administracja Ronalda Reagana ogłosiła Dzień Solidarności z Polską.

Na show przybyli znamienici goście, wielcy polscy twórcy. Wśród nich był także Czesław Miłosz, który recytował swoją poezję zarówno po polsku, jak i po angielsku.

W programie wystąpiło aż piętnastu prezydentów i premierów, m.in. Ronald Reagan, Francois Mitterand i Margaret Thatcher. – Byli także premierzy Japonii, Norwegii czy Turcji – wszyscy politycy, którzy wówczas decydowali o losach świata – podkreśla dziennikarka.

Zjawił się również aktor Kirk Douglas. Twórcy show pokazali zdjęcia z jego pobytu w Łódzkiej Szkole Filmowej, kiedy to Douglas uczył młodych polskich adeptów aktorstwa, jak należy grać w westernach i "prać po gębach".

Anna Kwiatkowska przypomina, że program powstał zaledwie sześć tygodni po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. – W 30 lat po wprowadzeniu stanu wojennego na antenie TVP Historia będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie – zachęca dziennikarka.

"Żeby Polska była Polską" w TVP Historia we wtorek13 grudnia 2011 roku o godzinie 20.10.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(ah)

Z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Polskie Radio uruchamiło specjalny serwis tematyczny. Zapraszamy na stronę stanwojenny.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaruzelski chciał pełnego monopolu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 09:05
Prof. Rafał Habielski (historyk): Generał chciał przywrócić czystość doktrynalną systemu, która została zaburzona przez powstanie Solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

13 grudnia z Radia wychodzono tylko przez okno WC

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 14:00
Znalazłem toaletę, w której było otwarte okno i wyskoczyłem. Kiedy okazało się, że nikt mnie nie zauważył, poszedłem do domu - wspomina dyżur 13 grudnia 1981 roku spiker Andrzej Krusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa z Jarosławem Sellinem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 12:15
rozwiń zwiń