X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie dla czadu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 16:10
Nawet opalany drewnem kominek może być źródłem śmiercionośnego czadu - przestrzegają funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.
Audio

– Tlenek węgla jest substancją bezwonną, nie widzimy także, że się wydziela. Jedynym sygnałem jest nasze pogarszające się samopoczucie – mówi mł. kpt. Michał Konopka z warszawskiej Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, gdy śpimy, nie dostajemy nawet takiego sygnału. Dlatego powinniśmy zainstalować czujnik tlenku węgla nie tylko wtedy, gdy mamy w domu instalację gazową: także w przypadku posiadania kominka.

– Bardziej zaawansowane modele mają opcję informowania nas o alarmie, jaki miał miejsce podczas naszej nieobecności – dodaje mł. kpt. Jarosław Puławski ze stołecznej komendy PSP. Zachęca, żeby zakupić własnie taki.

Aby zapobiec zatruciu czadem, przede wszystkim warto zadbać o sprawną wentylację. – Nie chodzi o to, by otwierać na szeroko okna – tłumaczą goście Jedynki. Wystarczy je rozszczelnić i – pod żadnym pozorem – nie zaklejać otworów wentylacyjnych. Trzeba też, oczywiście, dbać o odpowiedni stan techniczny urządzeń grzewczych.

"Nie dla czadu" to wspólna akcja radiowej Jedynki i Państwowej Straży Pożarnej, która ma uświadomić zagrożenia związane z wydzielaniem tlenku węgla.

(lu)

Zobacz więcej na temat: Czad Rozmowy Jedynki zatrucie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedynka mówi "nie" dla czadu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 17:58
Radiowa Jedynka włączyła się w kampanię profilaktyczno-edukacyjną, której celem jest informowanie o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tlenek węgla jak narkotyk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 14:49
Bezbarwny i bezwonny cichy zabójca zaskakuje naukowców. Najnowsze wyniki badań pokazują, że w wielkich miastach czad działa jak narkotyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustrzec się przed cichym zabójcą

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 16:12
Jacek Gorzkowski (koordynator medyczny PSP): Ważne jest uświadomienie ludziom, jak zdradliwe może być zatrucie tlenkiem węgla i jakie konsekwencje może ponieść człowiek w wyniku zaczadzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czad zabija!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:39
Kpt. Piotr Cholajda (Państwowa Straż Pożarna): Akcja "Nie dla czadu" już przynosi efekty. Coraz więcej instytucji chce ostrzegać przed tlenkiem węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czad ulatniał się w bloku. 11 osób w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2011 07:52
Jedenaście osób, wśród nich czworo dzieci, trafiło do szpitala, wskutek ulatniania się czadu w jednym z bloków w Siemianowicach Śląskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie montować czujniki czadu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 16:30
Czad może wydzielać się także w nowych urządzeniach, ostrzega kpt. Ariadna Koniuch z Państwowej Straży Pożarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarżysko-Kamienna: 6 osób podtruło się czadem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 06:29
Wszyscy trafili do szpitala. Z budynku, w którym ulatniał się tlenek węgla ewakuowano kilkanaście osób.
rozwiń zwiń