X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mały kraj na wielkie wakacje

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 10:00
Według legendy Pan Bóg, gdy tworzył Ziemię, zapomniał o Chorwatach. Żeby uratować sytuację, w ostatniej chwili dał im mały, ale za to najpiękniejszy kawałek na Ziemi.
Audio

Według innej opowieści Pan Bóg wcale o nich nie zapomniał. - Bóg dla siebie stworzył to miejsce, żeby mógł sobie odpocząć - mówi Bojan Baketa, szef Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji. Wszyscy, którzy kochają piękne widoki, spokój, wypoczynek, powinni w wakacje obrać kurs na Chorwację. Wiele zabytków, malownicze domy i błękitna woda kraju nad Adriatykiem przyciągają turystów ze wszystkich stron świata.

Zalet Chorwacji jest mnóstwo, szczególnie dla turystów z Polski. Ceny w sklepach są porównywalne. W wielu miejscach można dogadać się po polsku. W każdym kantorze można wymienić złotówki na chorwacką walutę albo na euro. - Można płacić kartą, można płacić euro. Nie ma formalności. Nie ma komplikacji. Staramy się nie utrudniać swojego życia i życia gości - zapewnia Bojan Baketa.

Gość "Czterch pór roku" mówi, że jest wiele rzeczy, które warto przywieźć jako pamiątkę z Chorwacji. - Polacy najczęściej przywożą to, czego nie można w publicznym radiu reklamować. Dziwię się, że nie została uruchomiona strona na Facebooku: "Jak wyglądają bagażniki polskich turystów po powrocie z Chorwacji" - śmieje się Bojan Baketa. - Na granicach nie ma szczegółowych kontroli, więc warto coś przywieźć, np… oliwę z oliwek. W Polsce nie kojarzy się, że Chorwacja jest potęgą jeśli chodzi o jakość oliwy - dodaje szef Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji.

Rozmawiali Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

(mg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chorwacja daje przykład krajom Bałkanów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 08:32
Konrad Niklewicz (rzecznik polskiej Prezydencji w Radzie UE): Wejście Chorwacji do UE pokazuje, że dla krajów Bałkanów ten proces jest możliwy i że można go przeprowadzić w ciągu zaledwie jednej dekady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielone światło dla członkostwa Chorwacji w UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 16:58
Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego wyraziła zgodę na przyjęcie Chorwacji do Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wiedzą o Chorwacji więcej niż ja

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 11:50
Wielu Polaków uważa, że Chorwacja jest idealnym miejscem do spędzania wakacji. Ambasador Chorwacji marzy, aby tak samo tłumnie odwiedzali Polskę jego rodacy.
rozwiń zwiń