X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak żyć? Jak się da!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 18:20
Andrzej Poniedzielski, poeta i muzyk, mówi, dlaczego jesteśmy dobrym narodem na kryzys, jak odróżnić polityczne opętanie od normalności oraz co łączy sztukę i kapitalizm.
Audio

Ludzie mają to do siebie, że oprócz polowania, jak inne ssaki, muszą zaspokoić potrzeby umysłu i ducha. Kapitalizm zaś ma tę wadę, że jest zupełnie bezideowy – tłumaczy Andrzej Poniedzielski. I stąd, jak mówi, zawsze znajdzie się nisza dla poetów, malarzy i muzyków.

– Dla artysty to może nawet dobrze z tym kapitalizmem, bo widz przestaje być przypadkowy. Przychodzą naprawdę ci, którzy chcą konkretną rzecz zobaczyć – mówi gość "Popołudnia z Jedynką". Andrzej Poniedzielski z wykształcenia jest inżynierem. To dobre – jego zdaniem – przygotowanie do sztuki, bo każdy inżynier zna już odpowiedź na proste pytania. I może się całkowicie oddać egzystencjalizmowi. Na, jak sądzi, najważniejsze pytanie tego roku, zadane premierowi przez producenta papryki, odpowiada w jego zastępstwie: Jak żyć? Jak się da! Szukać szczęścia w zdrowiu, a zdrowia w szczęściu.

Poniedzielski wyznaje, że jest bacznym obserwatorem świata polityki, gdyż wziął do serca przestrogę gen. de Gaulla "zainteresuj się polityką, gdyż inaczej ona zainteresuje się sobą". - Życzyłbym naszej młodej demokracji, byśmy nauczyli się odróżniać zachowania opętańcze od normalnych – mówi. Bo wariactwo, jak twierdzi poeta, jest jednym z normalnych stanów ludzkości, czasami jednak osiąga poziom krytyczny – owariowania. I to już bywa niebezpieczne.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(lu)

Zobacz więcej na temat: papryka Rozmowy Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak trwoga to do bloga

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2009 12:06
W środę, 18 lutego po 21:00 zapraszamy na promocję książki Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego pt. "Jak trwoga to do bloga" w Klubie Trójki. Spotkanie poprowadzi Artur Andrus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarą i piórem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2007 23:00
Trochę Krakowa, trochę Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademia Rozrywki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2009 13:00
Dziś gościmy Magdę Umer i Andrzeja Poniedzielskiego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:40
W Trójce odbył się kolejny wyjątkowy benefis. Gwiazdą wieczoru był tym razem Wojciech Młynarski. Imprezę prowadzili Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski.
rozwiń zwiń