Odwołać Parulskiego!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 12:15
Zbigniew Girzyński (PiS): Prawo i Sprawiedliwość nie od wczoraj, ale od bardzo dawna jest bardzo krytyczne w stosunku do prokuratora Parulskiego.
Audio

Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej generała Krzysztofa Parulskiego. – Jarosław Kaczyński jest byłym premierem, parlamentarzystą, obywatelem państwa polskiego, w związku z tym przysługują mu takie same uprawnienia wynikające z tych faktów, jak również z faktu, że wszyscy są równi wobec prawa – tak działania prezesa Kaczyńskiego tłumaczy poseł Zbigniew Girzyński. Fakty dotyczące nie do końca rzetelnych działań prokuratury wojskowej w związku z wyjaśnianiem tragedii smoleńskiej nie są znane do dnia dzisiejszego. I być może dobrze, że ta sprawa znajdzie swój finał w postępowaniu prokuratorskim – dodał.

Girzyński zwrócił uwagę, że PiS krytykowało awans Krzystofa Parulskiego na stopień generalski, uważając, że to jest rzecz, która nie powinna mieć miejsca. – Od dawien dawna mieliśmy bardzo krytyczne stanowisko w stosunku do prokuratora Parulskiego, które po tym, co się wydarzyło w ostatnich dniach uległo zaostrzeniu. Nagannie ocenialiśmy również jego pracę na stanowisku szefa prokuratury wojskowej – podkreslił. Dodał, że nie jest też tajemnicą, że Lech Kaczyński nie godził się na awans na stopień generalski pana prokuratora Parulskiego.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Poseł PiS nadmienił także, że nie jest tajemnicą, że Parulski miał zawsze dobre relacje z obecnym panem prezydentem Bronisławem Komorowskim. – Długo czekał na awans generalski. Nie miał szans uzyskać nominacji generalskiej za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bardzo negatywnie oceniał jego pracę – tłumaczył gość Jedynki. – Doczekał się tego awansu wraz z przyjściem na stanowisko pana prezydenta Komorowskiego. Nie zdziwi mnie więc to, że być może prezydent będzie bronił Parulskiego – stwierdził Zbigniew Girzyński.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(mb)

Czytaj także

Prezydent spotka się z Parulskim i z Seremetem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 06:12
Tematy rozmowy to próba samobójcza prokuratora Mikołaja Przybyła i "konflikt strukturalny w prokuraturze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna prokuratur: Parulski straci stanowisko?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 06:57
Prokurator generalny złoży wniosek do prezydenta o o odwołanie naczelnego prokuratora wojskowego - informuje prasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: mamy poważny kryzys, a premier na urlopie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 12:51
Jak podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, bycie premierem to jest coś innego niż bycie "cysorzem" ze słynnej niegdyś piosenki o "cysorzu, co ma klawe życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński donosi do prokuratury na gen. Parulskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 14:00
Szef NPW miał, według prezesa PIS, przekazać informacje ze śledztwa smoleńskiego osobie nieuprawnionej.
rozwiń zwiń