Strażacy gaszą pożary i odbierają porody

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 16:30
Reportaż pod tytułem "Poród" autorstwa dziennikarki Polskiego Radia Zachód Justyny Rapickiej zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie radiowym "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą".
Audio

Celem konkursu organizowanego między innymi przez Polskie Radio jest pokazanie strażaków ochotników w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, szkoleniach, a także przy współpracy z dziećmi i młodzieżą. W tym roku do konkursu nadesłano prawie 50 audycji i reportaży, głównie z rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Justyna Rapicka, autorka reportażu, który zajął pierwsze miejsce, powiedziała, że prawdziwe wyróżnienie należy się jego bohaterom. – To oni zasługują na tę nagrodę, ponieważ uratowali rodzącą kobietę. Ja tylko zrobiłam o tym reportaż – mówi Justyna Rapicka.

Zdaniem prezesa Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego, praca dziennikarza powinna polegać między innymi na dostrzeganiu tego, co heroiczne i wartościowe. – Dla nas jest to ogromna satysfakcja, że codzienna praca dziennikarzy radia publicznego jest dostrzegana przez ludzi zainteresowanych tą tematyką – powiedział Andrzej Siezieniewski.

– Ochotnicza straż pożarna jest wielkim ruchem społecznym, który kojarzy się już nie tylko z gaszeniem pożarów. Jest to wielki ruch społeczny, który pomaga ludziom w potrzebie – powiedział, obecny podczas gali wręczania nagród, wicepremier Waldemar Pawlak.

W czternastoletniej historii konkursu "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą" oceniono już prawie 700 audycji i reportaży z całego kraju.

>>> Posłuchaj rozmowy z bohaterami reportażu Justyny Rapickiej "Poród".

Czytaj także

Dziennikarz radiowej Jedynki wyróżniony (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 15:25
Wojciech Urban: Mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście lat nie będziemy musieli przygotowywać audycji integracyjnych, będziemy po prostu robili audycje o ciekawych ludziach i to staram się robić na co dzień.
rozwiń zwiń