Rząd wykazał dużą nieporadność

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 12:00
Prof. Henryk Domański (socjolog): Rząd uczył się, jak wprowadzać ustawy, metodą prób i błędów.
Audio

– W sytuacji, gdy rząd jednak wycofał się w dużym stopniu z konsekwentnego zrealizowania reformy refundacyjnej, rodzi się pytanie, co będzie z kolejnymi reformami, które zapowiedział, które nas czekają: z reformą emerytalną, z likwidacją KRUS-u i kilku innych związanych z ubezpieczeniami społecznymi – zastanawiał się prof. Domański, który był gościem Jedynki. – Jak zachowa się rząd, gdy środowiska zagrożone uderzą w stół – dodał.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Zdaniem gościa Jedynki to, że minister Arłukowicz przedstawił propozycje zmian, jakie zamierza zawrzeć w ustawie refundacyjnej, może zamknąć temat refundacji leków. – Jednak to, co się stało, można potraktować jako próbę testowania skuteczności rządu – stwierdził prof. Henryk Domański. W opinii socjologa "pieczątkowy protest" nie obniżył notowań rządu. – Do tej pory rząd uzyskiwał ogromne poparcie ze strony społeczeństwa, nic nie obniżało jego notowań i kwestia refundacji leków też nie obniżyła – opiniował.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(mb)

Czytaj także

Minister zdrowia zjada żabę (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 07:00
Leszek Miller (SLD): Poseł Bartosz Arłukowicz wytykał błędy ustawy refundacyjnej i przestrzegał przed skutkami jej wprowadzenia. Natomiast minister Bartosz Arłukowicz zapomniał o słowach posła Bartosza Arłukowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa jest dobra. Problem stanowi jeden zapis

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 12:30
Dr Jerzy Gryglewicz (ekspert ds. zdrowia): Sama ustawa refundacyjna, która zawiera bardzo dobre, nowoczesne rozwiązania, w tej chwili jest akceptowana przez wszystkich: i przez polityków, i przez lekarzy. Problem stanowi jeden paragraf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze mają prawo protestować

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 12:25
Wanda Nowicka (Ruch Palikota): Oczekiwanie, że lekarze oprócz tego, że będą zajmowali się leczeniem będą pilnowali tego, czy pacjent jest ubezpieczony jest dodaniem kompetencji z zupełnie niejasnych powodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: nie będzie karania lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 16:11
Rząd we wtorek zajmie się projektem noweli ustawy refundacyjnej - poinformował Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń