X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest praca dla górników

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 08:40
Na początku roku niektóre kopalnie miały problemy ze zbytem i zmniejszały wydobycie. Ale już w połowie roku sytuacja się odwróciła. Wydobycie zaczęło rosnąć, a spółki węglowe znów zaczęły zatrudniać.
Audio

 

W najgorszej sytuacji była Jastrzębska Spółka Węglowa, który wydobywa węgiel koksowy. Właśnie na ten typ surowca, wykorzystywany między innymi przez huty, najbardziej spadło zapotrzebowanie.  Doszło do tego, że w JSW w minione wakacje zaprzestano wydobycia w piątki. Ale po paru miesiącach rynek węgla koksowego się odbudował.

Jastrzębska spółka jest jedyną, która w tym roku nie planuje znacznego wzrostu zatrudnienia. - Największa spółka, Kompania Węglowa, przyjmie do pracy ponad 2000 osób. Natomiast Katowicki Holding Węglowy zatrudni ok. 1300 osób - mówi Jerzy Dudała, dziennikarz specjalizujący się w tematyce górnictwa z miesięcznika Nowy Przemysł.

Plany dotyczące zatrudnienia na przyszły rok nie są jeszcze znane. - Pewnie będzie to polegało tylko na tym, że nowi pracownicy będą przyjmowani na miejsca zwalniane przez odchodzących z kopalń - uważa Dudała.

Najłatwiej pracę w zawodzie górnika dostaną absolwenci szkół technicznych i uczelni wyższych, którzy uczyli się już zawodu. Wszystkie trzy spółki węglowe mają podpisane umowy ze szkołami i uczelniami. - Ludzie decydują się na naukę w tych placówkach dlatego, że mogą liczyć na znalezienie pracy po ich ukończeniu - tłumaczy Dudała.

Na etat mogą też liczyć osoby z doświadczeniem, które mogą podjąć pracę od razu. Ci, którzy zdecydują się na niełatwą pracę pod ziemią mogą liczyć na wcześniejszą emeryturę.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otworzą starą kopalnie węgla, by wydobywać metan

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 08:41
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która przoduje w gospodarczym wykorzystaniu metanu, chce pilotażowo pozyskiwać ten gaz nie tylko z czynnych kopalń, ale także z kopalni zamkniętej przed 10 laty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopalnie dostaną środki UE. Teraz przetrwają?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 16:09
Spółki węglowe mogą ubiegać się w tym roku o 400 mln zł budżetowych dotacji na dofinansowanie inwestycji. Przed kilkoma dniami Komisja Europejska zatwierdziła umożliwiający to program. Pieniądze będą rozdzielane w drodze konkursów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w kopalniach nadal bardzo niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 18:49
W kopalniach nadal istnieje wiele zagrożeń mogących doprowadzić do wypadków - taki jest wniosek spotkania nadzoru górniczego i państwowej inspekcji pracy w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalista - pilnie poszukiwany!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 15:31
Najtrudniej znaleźć wykwalifikowanego pracownika fizycznego
rozwiń zwiń