X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrahentów powinni sprawdzać nawet mikroprzedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 08:40
Dla dużych firm sprawdzanie swoich kontrahentów jest naturalnym etapem przy zawieraniu umów. Nawet operator komórkowy, zanim wręczy klientowi telefon i pozwoli z niego dzwonić sprawdza, czy nie zalega on z płatnościami.
Audio

Z Pawłem Wiąckiem z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor rozmawia Krzysztof Rzyman.


Krzysztof Rzyman: Duże firmy przekonały się, że warto współpracować z Biurami Informacji Gospodarczej, a co z małymi przedsiębiorcami? Czy im się to w ogóle opłaca?

Paweł Wiącek: Po pierwsze małym firmom brakuje wiedzy i świadomości na temat rynku Biur Informacji Gospodarczej i korzyściach wynikających z korzystania z danych Biur Informacji Gospodarczej. A na rynku panuje również właśnie stereotyp, że usługi BIGów są skierowane raczej do dużych firm, które zawierają dużo transakcji, mają dużo rotujących kontrahentów. Przy czym właściciele małych firm często opierają swoje relacje z innymi partnerami biznesowymi na zasadach zaufania nie biorąc pod uwagę tego, iż problem z wywiązaniem się kontrahenta z zobowiązania dla małej firmy może oznaczać nawet koniec działalności takiego przedsiębiorstwa.

- Czyli małym przedsiębiorstwom może się to opłacić, ale muszą też zapłacić za dostęp do baz danych. Ile kosztuje korzystanie z tego typu usług?

- To są kwoty abonamentów rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Przy czym te kwoty zaczynają się już od kilku dziesięciu dla właśnie takich firm, które mają najmniej potrzeb w tym zakresie.

- Najwięcej upadków notuje się właśnie w grupie małych firm. Problemem często są opóźnienia w płatnościach.

- Problemem są opóźnienia w płatnościach, ale również koszty odzyskania takiego długu. Dla mikro firm koszt odzyskania długu jest jednym z wyznaczników tego, czy w ogóle warto ten dług odzyskiwać. Biuro Informacji Gospodarczej tworzy w kontekście odzyskiwania długów dwojaką wartość. Pierwszy efekt - prewencyjny. Współpraca z Biurem Informacji Gospodarczej powoduje niejako, iż kontrahenci z samej świadomości tego, że mogą zostać dopisani do Centralnej Ewidencji Dłużników będą bardziej rzetelnie starali się współpracować. Z drugiej zaś strony, kiedy już powstanie problem zaległych zaległości to dopisanie informacji o tym kosztuje kilka złotych, a skuteczność takiego typu działań sięga nawet 70 %.

Zobacz więcej na temat: firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największe długi mają młodzi, z dobrymi zarobkami

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 14:40
Z badania wynika poza tym, że około 25 procent zadłużonych nie wie jak sobie poradzić z problemem lub w ogóle nie zamierza go rozwiązywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralna Ewidencja Dłużników - porady eksperta

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 09:30
Specjalista z Biura Informacji Gospodarczej odpowiadał podczas dyżuru telefonicznego na pytania słuchaczy Jedynki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenci dowiedzą się o dłużnikach

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2009 17:30
Na początku tygodnia doszło do podpisania bardzo cennego porozumienia między SGH, Związkiem Banków Polskich oraz jego partnerami. To porozumienie dotyczy poszerzania wiedzy w zakresie wykorzystywania systemów informacji gospodarczych w biznesie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2010 08:40
Zachęceni sukcesem międzynarodowych wymian studenckich unijni urzędnicy poszli za ciosem i stworzyli Erasmusa dla Młodych Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń