Zamiast pociągiem samolotem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 08:40
Szefowie regionalnych lotnisk chcą przekonać przewoźników do stworzenia rozbudowanej siatki połączeń między największymi miastami. Podróże mają być szybsze, a być może i tańsze, niż dotychczas.
Audio

Samolot tańszy niż pociąg?

Dziś, jeżeli chcemy polecieć samolotem z Katowic do Gdańska, czy Poznania, do wyboru są jedynie połączenia z przesiadką w Warszawie. A takie przymusowe międzylądowanie dla pasażera oznacza wydłużenie podróży o minimum 2 godziny.

Dlatego szefowie regionalnych lotnisk chcą przekonać władze LOT-u do utworzenia nowych połączeń, łączących największe aglomeracje. - W Polsce powinna powstać nacelowana również, jeżeli nie przede wszystkim na naszego narodowego przewoźnika strategia wznowienia połączeń sieciowych - przekonuje Wojciech Łaszkiewicz, wiceszef Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Choć nie jest powiedziane, że musi je uruchomić narodowy przewoźnik dodaje Łaszkiewicz.

W ocenie Związku z krajowych połączeń korzystałoby rocznie przynajmniej 2 miliony pasażerów, którzy zostawialiby w kasach linii lotniczych ok. miliarda złotych.

W najbliższy piątek szefowie regionalnych portów lotniczych spotykają się z zarządem LOT-u i będą przekonywać do utworzenia większej liczby krajowych połączeń.


Czytaj także

56 milionów dolarów za podróże jednego astronauty

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 14:27
Transport jednego amerykańskiego astronauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną będzie kosztował NASA w latach 2013-2014 blisko 56 mln dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasażerowie LOT-u nie mogą powrócić do Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 18:17
Co najmniej kilkudziesięciu pasażerów już od prawie 24 godzin koczuje na lotnisku w Brukseli, czekając na samolot do Warszawy. To efekt mrozu i obfitych opadów śniegu w czwartek, które utrudniły pracę brukselskiego lotniska.
rozwiń zwiń