Jak tanio latać tanimi liniami

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 08:40
Tanie linie lotnicze są niedrogie czasem tylko z nazwy. Trzeba wiedzieć jak szukać połączeń, by za podróż zapłacić niewiele.
Audio

Bilet na Sycylię za 66 złotych, czy do Portugalii za 110. Wystarczy wiedzieć jak szukać.


Szukanie tanich ofert należy rozpocząć od rozpoznania rynku. - Bardzo dobrym źródłem informacji są strony internetowe linii lotniczych, a także serwisy oferujące przegląd połączeń różnych przewoźników, tzw. wyszukiwarki lotów - tłumaczy Kamil Lodziński, dziennikarz i autor bloga poświęconego taniemu podróżowaniu.

A z jakim wyprzedzeniem trzeba szukać lotów? - Jest taka opinia, że im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym jego cena będzie niższa. Nie do końca jest to prawda - wyjaśnia Lodziński. - Największe tania linia lotnicza oferuje bilety w najlepszej cenie w okresie od 1 do 3 miesięcy od daty zakupu. Przykładowo szukając biletów w kwietniu, najtańsze znajdziemy na maj i czerwiec - dodaje.

Szukając tanich połączeń warto wiedzieć o istnieniu portów przesiadkowych. Takie miejsce ma praktycznie każda linia lotnicza. Co ciekawe nie zawsze im mniej przesiadek, tym podróż jest tańsza. Takich połączeń nie znajdziemy jednak w wyszukiwarkach na stronach internetowych tanich linii. Wynika to z ich filozofii obniżania kosztów, a łączone loty mogą być bardziej problematyczne w obsłudze.

Z tanimi przewoźnikami można latać coraz dalej. Niedawno azjatycka linia lotnicza otworzyła interkontynentalne połączenie z Londynu do Kuala Lumpur. Taki powrotny lot w promocji kosztuje zaledwie 1200 zł. A ze stolicy Malezji można kontynuować tanią podróż po Azji korzystając z tamtejszych tanich linii.

Dobre oferty można również znaleźć na stronach internetowych klasycznych linii lotniczych. - Aby dowiedzieć się o promocji jako pierwsi, warto zaprenumerować newslettery - wyjaśnia Kamil Lodziński. Ponieważ liczba biletów w promocji jest ograniczona, kto szybciej zarezerwuje miejsce, ten taniej poleci. Ostatnio jedna z linii lotniczych oferowała przelot z Warszawy do Mediolanu i z powrotem za 215 zł. Z kolei z południowej Polski można tanio polecieć np. na Sycylię i Maltę. Bilety w dwie strony kosztują ok. 300 złotych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Daily Telegraph": Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zlikwidują 11 połączeń do Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2009 10:47
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zlikwidują 11 połączeń do Polski - donosi "Daily Telegraph". Mniej samolotów wyleci z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W końcu tanie linie lotnicze z Polski do USA?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 12:22
Tania islandzka linia lotnicza Iceland Express od 4 czerwca będzie latać z Warszawy przez Rejkiwawik do Nowego Jorku - poinformował w czwartek przewoźnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"DGP": Będą podwyżki cen biletów lotniczych

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2009 06:48
Urząd Lotnictwa Cywilnego szykuje gigantyczne podwyżki opłat dla linii lotniczych i lotnisk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Linie lotnicze: osoby otyłe muszą kupić dwa bilety

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 08:04
Otyli pasażerowie, korzystający z samolotów grupy lotniczej KLM/Air France będą wkrótce musieli kupować dwa bilety.
rozwiń zwiń